Simetrija, geometrija mūsų gyvenamoje aplinkoje


Mokslo baze simetrija ir geometrija. Simetrija mus supančioje aplinkoje.

Simetrija, geometrija mūsų gyvenamoje aplinkoje. Įvadas. Simetrija. Simetrijos sąvoka. Simetrijos ašis. Simetrijos pavyzdžiai. Gamtoje. Drugys Machaonas (Kara-Kum’ai). (Šioje nuotraukoje simetrija pažymėta balta linija). Kara-Kum’ų voras. Skorpionas ( Kara – Kum’ai). Jūrų ežio skeletas. Žiedmusė. Atspindys vandenyje. Simetrijos pavyzdžiai architektūroje. (Palangos Švč. Mergelės ėmimo į dangų bažnyčia). Pažaislio vienuolynas. Taj Mahal. Simetrija kasdien naudojamuose daiktuose. Žmogaus veido simetrija. Geometrija. Geometrijos apibrėžimas. Lygiagretainis. Šiek tiek apie lygiagretainį. Pora lygiagretainio pavyzdžių. Raja. Skritulys. Šiek tiek apie skritulį. Pora skritulio pavyzdžių. Trikampis. Šiek tiek apie trikampį. Pora trikampio pavyzdžių. Stereometrija. Prizmė. Gretasienis. Stačiakampis gretasienis. Kubas. Piramidė. Ritinys. Kūgis. Rutulys. Stereometrija aplinkoje. Cheopso piramidė. (Taisyklinga keturkampė piramidė). Palangos cerkvė. Galima įžvelgti piramidę ir pusrutulį. Meksikos piramidės. (Nupjautinė piramidė). Uždaviniai. Informacija. Nuotraukos.

Turbūt nėra daug žmonių, kurie savo gyvenamoje aplinkoje mato ne tik tam tikrus daiktus, pastatus, gamtos vaizdinius. Už viso to slepiasi ne tik vizualus grožis, biologinės sandaros,daiktų pritaikomumas, tačiau ir matematinės sampratos: figūros, formulės ir kt. Mes nusprendėme tai įžvelgti kasdieną matomuose kūnuose ir pateikti tai vaizdžiai.

Tiesė, kurios atžvilgiu figūra yra simetriška pati sau, vadinama tos figūros simetrijos ašimi (Simetrijos ašis šio darbo nuotraukose pažymėta raudona linija).

Nors šioje nuotraukoje nėra matoma tiksli simetrija, tačiau ji tikrai yra, nes vanduo atspindi vaizdą, esantį prieš jį, tokį, koks yra.

Žmonės mano, kad jų veidai yra simetriški, tačiau tai nėra tiesa. Kiekvienas randas, apgamas ar veido žymė sukelia asimetriją. Šioje nuotraukoje matome normalų veidą ir simetriją dešinės/kairės žmogaus veido pusės atžvilgiu.

Piramidė vadinamas briaunainis, sudarytas iš n – kampio A1, A2...An ir trikampių SA1A2, SA2A3,..., SAnA1. Daugiakampis A1A2...An vadinamas piramidės pagrindu, o trikampiai SA1A2, SA2A3,...,SAnA1 – piramidės šoninėmis sienomis. Taškas S vadinamas piramidės viršūne, o atkarpos SA1, SA2,...,San – piramidės šoninėmis briaunomis. Piramidė, kurios pagrindas A1A2...An ir viršūnė S, žymima SA1A2...An ir vadinama n – kampe piramide. Statmuo, nutiestas iš piramidės viršūnės į pagrindo plokštumą, vadinamas piramidės aukštine. Piramidės paviršiaus plotu vadinama visų jos sienų plotų suma, o piramidės šoninio paviršiaus plotu – jos šoninių sienų plotų suma.

  • MS PowerPoint 7341 KB
  • 2016 m.
  • 57 puslapiai (1465 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Virginija
  • Simetrija, geometrija mūsų gyvenamoje aplinkoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Simetrija, geometrija mūsų gyvenamoje aplinkoje. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/simetrija-geometrija-musu-gyvenamoje-aplinkoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:57
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo