Ieva Simonaitytė "Vilius Karalius"


Vilius karalius knyga. Ieva simonaityte vilius karalius. Vilius karalius santrauka. Vilius karalius aprasymas. Ieva simonaityte vilius karalius santrauka. Knyga vilius karalius. Vilius karalius ieva simonaityte. Vilius karalius knyga aprasymas. Ieva simonaityte vilius karalius pdf. Ieva simonaityte vilius karalius aprasymas.

Knygos aprašymas. Mano persakaityta knyga yra I. Simonaitytės “Vilius Karalius” išleista 1982 metais, leidykloje “šviesa”. Šią knyga pasirinkau, nes reikėjo perskaityti per vasarą keletą knygų — tokie buvo lietuvių kalbos vasaros darbai. Jau pirmuose romano epizoduose vaizduojamos paskutinio Šalteikių Šalteikio laidutuvės. Paliko Šalteikis savo ūkį, gyvenimą ir užleido vietą jau naujai, ką tik susikūrusiai, Karalių šeimai.

Mano persakaityta knyga yra i. Simonaitytės vilius karalius išleista 1982 metais, leidykloje šviesa . Šią knyga pasirinkau, nes reikėjo persakityti per vasarą keletą knygų — tokie buvo Lietuvių kalbos vasaros darbai.

Jau pirmuose romano epizoduose vaizduojamos paskutinio šalteikių šalteikio laidutuvės. Paliko šalteikis savo ūkį, gyvenimą ir užleido vietą jau naujai, ką tik susikūrusiai, karalių šeimai. Trys karalių sūnūs - vilius, anskis ir martynas - turi užtikrinti šeimos tvirtumą, jos suklestėjimą ir užkirsti kelią šeimos nutautėjimui. Dar būdamas vaiku, vilius norėjo nors maža dalelyte būti panašus į vokiečius: norėjo trumpai plaukus nusikirpti, kaklaraištį pasirišti. Jį traukte traukė vokiški šokiai, o paslapčia, pasislėpęs nuo tėvų, jis išdrįsta skaityti vokiškus romanus, nes biblija jau seniai nusibodusi. Vilius karalius mėgsta visa, kas nauja. Kai tėvas guli mirties patale, vilius pasijunta teisėtu ūkio paveldėtoju ir šeimininku. Jis net išdrįsta išvaryti kaimyną stagarą, kuris atėjo senojo karaliaus aplankyti. Tėvas paskutinį kartą sūnų pamokina: kas aukštai šoka, žemyn krinta . Skaudi tai pamoka viliui todėl, kad tai yra mirštančio tėvo žodžiai. Savo tolimesnį gyvenimą vilius karalius paskyrė turto kaupimui, ūkio išlakymui. Po tėvo mirties, kada pas grėtę plonikę siunčia piršlius, vilius teiraujasi dalies. Grėtė laiminga. Ji jau seniai svajojo tapti didelio ūkio šeimininkė: ji svajojo būti ūkininkė, toli toli nuo marių ir žvejybos . Po vestuvių ji skuba tvarkyti trobą, rūpintis ūkiu, bet tapti šeimininke jai nepavyksta.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (662 žodžiai)
  • Mokykla
  • Audronė
  • Ieva Simonaitytė "Vilius Karalius"
    10 - 1 balsai (-ų)
Ieva Simonaitytė "Vilius Karalius". (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/simonaityte-v-karalius.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 27 d. 16:31
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo