Simonas Daukantas


Simonas daukantas skaidres. Simonas daukantas asmenybe. Aleksandras daukantas. Skaidres apie daukanta. Simonas daukantas biografija. Svarbesnės s.daukanto gyvenimo ir darbų datos. Daukanto asmenybė. Kurios siandieninius veikejus laikytumete oratoriai. Lietuva simono daukanto akimis. Simono daukanto asmenybes bruozai.

Įžanga. S. Daukanto asmenybė. Biografija. S. Daukanto siekiai ir idealai, jo demokratiškumas. “Darbai senųjų lietuvių ir žemaičių”. Svarbesnės S. Daukanto gyvenimo ir darbų datos. Pabaiga.

Simonas daukantas gyveno audringu Lietuvių nacionalinei istorijai laikotarpiu. Lenkijos-Lietuvos valstybės padalijimas 1795 m. , napoleono žygis į rusiją 1812 m. , vilniaus universiteto suklestėjimas xix a pr. Ir filomatų byla 1823 m. , 1831 m. Sukilimas ir vilniaus universiteto uždarymas, 1863 metų sukilimas it T. Šie įvykiai reikalauja nepaliaujamo dėmesio, išsamesnių žinių apie to meto kultūrą, literatūrą. Daukanto gyvenime bei kūryboje taip pat yra likę nemažą neaiškumų. Taip pat daug klausimų istorikams kelia ir besikeičiantis šiandieninis mūsų gyvenimas. Tačiau kaip ten bebūtų į istorijos puslapius simonas daukantas įėjo kaip garsus lingvistas, tautosakos rinkėjas ir publikuotojas, istorikas, elementoriaus autoriu gimė s. Daukantas 1793 m. Spalio 29 d. Kalviuose, už keturių kilometrų nuo mažo lenkimų miestelio (dab. Skuodo raj. ) valstiečių šeimoje. Jo krikšto metrikai skelbia: 1793 m. Spalio mėn. 29 d. Aš, simonas lopacinskis, lenkimų altarista, apkrikštijau sūnų, vakar gimusį, vardu simonas daukantas, iš teisėtos moterystės tėvo bajoro jurgio daukanto ir motinos bajorės kotrynos odinaitės. Krikšto tėvai buvo: antanas neugavičius su rozalija norvydiene iš kalvių . Simono daukanto seneliai buvo vietiniai žemaičiai. Tėvas jurgis gimė 1759 m balandžio 22 d. , o motina kotryna odinaitė - 1757-1762 m. Jurgis daukantas jai buvo antras vyras.

Simonas buvo vyriausias sūnus, po jo ėjo duktė anastazija, gimusi apie 1795 m. , gal trejetą metų už simoną jaunesnė sesuo ona ir sesuo konstancija. Jauniausias vaikas - buvo sūnus aleksandras. Dėl daukantų šeimos šviesumo, sūnų išmokslinimo ir padėties visuomenėje ilgą laiką­ manyta, kad jie priklausė kilmingųjų luomui. Motiejus valančius daukantą irgi vadino bajoru, bet vėlesni biografijos tyrinėtojai suabejoja šiais tvirtinimais ir metrikais. A. Janulaitis rašė: klebonas atliko gerą darbą užrašęs jį bajoru, ne mužiku: neužkirto jam kelio kilti aukštyn prie esančių tuomet visuomenės pažiūrų ir santykių. Bene bus labiau pamatuotas tvirtinimas, užsilikęs tarp daukanto giminių, jog daukantas bus buvęs mužikų kilimo, jog jo tėvai - buvę karališki žmonės . V. Merkys rašė: daukantų šeima rasta skuodo dvaro nekilmingųjų sąrašuose; taigi galima tvirtinti, kad daukantai buvo baudžiauninkai nėję savaitinio lažo, o mokėję dvarui piniginę duoklę - činšą . Simono tėvai nebuvo turtingi, bet iš kaimynų buvo vieni šviesiausių ir šiek tiek turtingesni už kitus. S.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2010 m.
  • 21 puslapis (5461 žodžiai)
  • Universitetas
  • Osvaldas
  • Simonas Daukantas
    7.3 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Simonas Daukantas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/simonas-daukantas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:51
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo