Šimtametis karas. Istorijos modulio įskaitinis darbas


Šimtametis karas. Istorijos modulio įskaitinis darbas. Klausimai. Atsakymai. Kokiai temai nagrinėti skirti šaltiniai A, B, C? Kelintais metais jis įvyko? Ką vaizduoja šaltinis A? Kas pasakojama šaltinyje C? Kelintais metais įvyko mūšis? Įvardykite šaltinyje B minimus Anglijos ir Prancūzijos valdovus. Paaiškinkite, kodėl taip manote? Kuo susiję šaltiniai A, B ir C? Paaiškinkite, kas šaltinyje C buvo vadinamas „Juoduoju princu“? Koks buvo jo vaidmuo Puatjės mūšio metu? Nurodykite bent dvi priežastis, kodėl Anglija laimėjo šituos tris mūšius. Remdamiesi savo žiniomis, paaiškinkite, kaip susiklostė Anglijos Karaliaus likimas po šaltinyje B nurodyto įvykio? Surašykite šaltinius A,B,C chronologine tvarka. Kurie šaltiniai yra pirminiai, o kurie antriniai?

Anglijos Karalius Henrikas V, nes valdė Anglija nuo 1413m. – 1422m., o Prancūzijos Karalius Čarlzas D‘Albertas valdė Prancūziją nuo 1413m. – 1415m. (Anglijos Karaliaus Henriko V armija nužudė Prancūzijos karalių.)

A, B ir C šaltinyje vaizduojama Šimtamečio karo mūšiai, kur kiekviename mūšyje laimėjo Anglija.

Juodasis princas – Anglijos Karaliaus Edvardo III sūnus Princas Edvardas IV. Anglijos kariuomenės vadas (Puatjės mūšyje).

1. Turėjo labai daug gerai treniruotų lankininkų; 2. Naudojo paraką. 3. Gera ginklų technologija.

Nugalėjęs Prancūzijos Karalių Čarlzą D‘Albertą, Anglijos Karalius Henrikas V pradėjo naują karo periodą, kai jis vedė Prancūzijos Karaliaus dukterį, o jo sūnus tapo Prancūzijos sosto įpėdiniu, tačiau jo pasiekimai buvo iššvaistyti jo įpėdinių.

  • Istorija Namų darbas
  • Microsoft Word 981 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (366 žodžiai)
  • Gabija
  • Šimtametis karas. Istorijos modulio įskaitinis darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Šimtametis karas. Istorijos modulio įskaitinis darbas. (2015 m. Vasario 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/simtametis-karas-istorijos-modulio-iskaitinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:45
×