Singapūro transporto sektoriaus PEST analizė


Singapūro transporto sektoriaus PEST analizė Tiriamos šalies pristatymas. Politinė aplinka. Ekonominė aplinka. Socialinė aplinka. Technologinė aplinka. Išvados. Literatūros sąrašas.


Geras šalies valdymas yra labai svarbus siekiant sukurti klestinčią, atvirą ir augančią tautą. Šios šalies valdžia yra įsipareigojusi puoselėti pagrindines vertybes: sąžiningumą, nepaperkamumą, objektyvumą. Įstatymas ir tvarka taip pat lieka svarbiausi Singapūro sistemoje. Valdžia stengsis vis labiau gerinti bendradarbiavimą su visais Singapūro gyventojais, nes kiekvienas jų vaidina svarbų vaidmenį sprendžiant šalies problemas, formuojant jos kraštovaizdį ir kuriant šalies ateitį.

Valdžia taip pat kontroliuoja valstybės ekonomiką. Singapūras yra atvira verslui šalis ir valdžia yra įkūrusi kelias organizacijas, padedančias verslui efektyviai plėstis. Šalyje labai didelis eksportas, kurio išlaidos taip pat yra padengiamos. Apmokamas techninės prekybos informacijos gavimas, rinkos tyrimo išlaidos, reklama užsienyje bei dalyvavimas parodose ir kitos išlaidos. Vyriausybė valdo visą valstybės turtą. Pigi darbo jėga iš kaimyninių šalių padeda Singapūrui sutaupyti.

Singapūre daug dėmesio skiriama sveikatingumui. Visų pirma, palaikoma švara, pavyzdžiui, Singapūro metro dėl griežtų taisyklių dėl šiukšlinimo yra vienas švariausių metro pasaulyje. [3] Valdžia žmones skatina rūšiuoti ir saugoti savo gyvenamąją aplinką. Dėl to ant pastatų kuriami apželdinti stogai, kurių dėka palaikomas ekologiškumas ir išsaugoma dalis gamtos. Šie stogai ne tik sukuria papildomą erdvę pastato naudotojams, bet leidžia auginti vaisius, daržoves ar gėles. Kadangi Singapūras yra tankiai apgyvendinta ir urbanizuota šalis, šie ,,Žalieji stogai‘‘ mažina šilumą bei triukšmą mieste, kurį sukelia didelis kiekis transporto priemonių. Valdžia stengiasi mažinti automobilių kiekį mieste nustatydama didelius mokesčius įgyjant vairavimo teises ir registruojant įsigytą transporto priemonę. Singapūre labai griežta vairuotojų mokymo programa: jie treniruojasi specialiose aikštelėse ir į gatvę išleidžiami tik gerai išmokę vairuoti, žiūrėti specialų mokomąjį filmą apie nelaimingus nutikimus kelyje, netgi duoti priesaiką. Be to, mieste yra nedaug automobilių stovėjimo aikštelių, o palikti transporto priemonės kelkraštyje negalima, todėl žmonės renkasi pigesnį, saugesnį ir greitesnį keliavimo būdą – viešąjį transportą, kuris yra puikiai išvystytas.

Viešąjį transportą šalyje valdo vyriausybė. Taip yra didinama konkurencija ir pagerintos aptarnavimo sąlygos. Autobusų transporte buvo įvesti keli pakeitimai, pavyzdžiui, trumpesnis autobusų laukimo laikas. Taip pat autobusų stotelės yra pakeistos didesnėmis ir padidintas tarpas tarp jų. Pakeistas ir autobusų važiavimo grafikas – jie važiuos kas 15 min, pusė jų – kas 10 min. Piko metu važiavimo vidurkis bus apie 8 min. Taip pat įdiegta 80 naujų maršrutų, 20 naujų keleivių aptarnavimo centrų. Šalyje yra 200 km ruožas, skirtas važiuoti vien autobusams, juose veikia elektroninė bilietų sistema, apimanti ir metro, ir autobusų transportą. Tokiu būdu gerinamas susisiekimas su miestu ir gyvenamaisiais rajonais, dėl to vyriausybė palaiko prieinamas kainas.[11]

Pakeitimai buvo įvesti ir geležinkelių visuomeniniame transporte. Įsigyta 13 naujų traukinių ir padidintas važiavimų kiekis per dieną. Taip pat traukinio bėgiai bus statomi ne iš medienos, o pakeisti patvaresne medžiaga, kas mažins susidėvėjimą ir pagerins susisiekimo greitį ir kokybę. Taip pat miesto metro sistema yra susieta su autobusų. Pavyzdžiui, vos išlipus iš metro, yra įrengta autobusų stotelė, iš kurios galima toliau važiuoti reikiama kryptimi. [11]

Plėtodama viešąjį transportą valdžia tariasi su gyventojais sudarydama naujus maršrutus ir tvarkaraščius. Yra daromos viešosios apklausos, o duomenys analizuojami ir priimami geriausi sprendimai.

  • Microsoft Word 79 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3399 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Singapūro transporto sektoriaus PEST analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Singapūro transporto sektoriaus PEST analizė. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/singapuro-transporto-sektoriaus-pest-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 16:03
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo