Sintaksės klaidos specialybės kalboje


Sintaksė. Linksnių vartojimo klaidos. Vardininkas. Kilmininkas. Naudininkas. Galininkas. Įnagininkas. Vietininkas. Prielinksnių vartojimo klaidos. Prielinksnis ant nevartojamas. Prielinksnis apie nevartojamas. Prielinksnis į nevartojamas. Prielinksnis nuo nevartotinas. Prielinksnio pagal konstrukcijos nereikėtų vartoti. Prielinksnis pas nevartojamas. Verstinės prielinksnio po su įnagininku konstrukcijos nevartojamos. Prielinksnis prie nevartotinas. Prielinksnis prieš nevartojamas. Prielinksnis su nevartotinas. Prielinksnis už nevartojamas. Prielinksnio virš nereikėtų vartoti. Polinksnių vartojimo klaidos. Literatūros sąrašas.

Dėl sistemos netinkamumo kyla papildomos problemos (= ?) Esant nepalankiems orams, asfaltinėje betono dalyje atsiranda plyšiai, išraižos duobės ir kiti defektai (= ?) Veikiant traukinio apkrovai, medinio pabėgio dalyse atsiranda horizontalios jėgos (= ?) Siunčiamų duomenų srautas nepastovus, todėl pasitaiko šuoliai (= ?).

Dėl sistemos netinkamumo kyla papildomos problemos (= papildomų problemų) Esant nepalankiems orams, asfaltinėje betono dalyje atsiranda plyšiai, išraižos duobės ir kiti defektai (= plyšių, išraižų, duobių ir kitų defektų) Veikiant traukinio apkrovai, medinio pabėgio dalyse atsiranda horizontalios jėgos (= horizontalių jėgų) Siunčiamų duomenų srautas nepastovus, todėl pasitaiko šuoliai (= šuolių).

Betonas gali būti išlaikomas ne ilgiau 45 minučių (= ?) Vandens greitis vamzdžiuose turi būti ne mažiau trijų metrų (= ?) per sekundę. Galime prieiti išvados (= ?), kad tai tik antraeiliai dalykai. Priėjome išvados (= ?), kad aušintuvas sistemai nereikalingas.

Betonas gali būti išlaikomas ne ilgiau 45 minučių (= ne ilgiau kaip, nei, negu 45 minutes) Vandens greitis vamzdžiuose turi būti ne mažiau trijų metrų (= ne mažesnis kaip trys metrai) per sekundę. Galime prieiti išvados (= išvadą, prie išvados), kad tai tik antraeiliai dalykai. Priėjome išvados (= išvadą, prie išvados), kad aušintuvas sistemai nereikalingas.

Naudininkas ne visada taisyklingai vartojamas tikslui, paskirčiai reikšti. Reikėtų vengti abstrakčių (veiksmažodinių ir būdvardinių) daiktavardžių naudininko tikslui reikšti: jis keistinas bendratimi, pvz.: Gaminį grąžino perdirbimui (= perdirbti).

Dažymui (= ?) naudojamos medžiagos. Dirbiniai siunčiami į sandėlį saugojimui ir transportavimui (= ?). Šilumos energija gali būti tiekiama tiek šildymui, tiek šaldymui (= ?).

  • Kalbos kultūra Skaidrės
  • MS PowerPoint 2006 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 91 puslapis (3181 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Sintaksės klaidos specialybės kalboje
    10 - 10 balsai (-ų)
Sintaksės klaidos specialybės kalboje. (2016 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/sintakses-klaidos-specialybes-kalboje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:40
×