Sintautų biblioteka skaidrės


Sintautų bibliotekai. Biblioteka - tai pasaulis, pasiekiamas ranka. 1948 m. pirmoji biblioteka Sintautuose. Sintautuose tuo metu klube - skaitykloje dirbo Jadvyga Krikštytė. Tarpučių kaime pirkioje - skaitykloje- Margarita Mockaitytė. Barandų kaime - Marcelė Viržaitytė. 1951 m. pavasarį bibliotekai pradeda vadovauti jaunas energingas vyras Algis Dėdinas. Visi valsčiaus klubai - skaityklos sukosi apie, centre, Sintautuose įsikūrusią biblioteką. Sintautų bibliotekos vedėja Irena Gudaitytė - Jakaitienė jaunųjų skaitytojų tarpe. Sintautų kultūros namai, kur dešiniajame pastato gale įsikūrusi biblioteka. Sintautų bibliotekos vedėja Monika Bankietaitė. 1969 m. Sintautų apylinkės vykdomojo komiteto pastate buvo įsikūrusi biblioteka. Sintautų bibliotekos vedėja Emilija Petravičienė. Poetės Valerijos Tumosaitės. Mokytojos - poetės Antaninos Kukuraitytės - Klimaitienės 3-osios poezijos knygos „Rudens voratinkliai" pristatymas.


Bibliotekininkui tiek pat metų kaip ir pirmosioms pasaulio bibliotekoms - daugiau kaip 5000m. Ilgus amžius ten dirbo garsūs mokslo žmonės, bibliotekininko triūsas labai vertintas ir gerbtas. XX a. pradžioje atsirado bibliotekininkų mokyklos. Lietuvoje bibliotekų specialistai pradėti rengti nuo 1949 m. Dabar dirbantiems bibliotekose nebepakanka tik humanitarinio išsilavinimo. Jie turi išmanyti šiuolaikinę informacijos, kitų sričių techniką, jos pasiekimus ir naujoves.

Štai ką sako apie bibliotekininką poetas Jonas Avyžius. " Tai profesija, kurią susijaudinimo minutę galima pavadinti šventa. Kaip Mokytojo, Menininko profesija. Žodį Bibliotekininkas daugeliu atvejų aš taip pat rašyčiau iš didžiosios raidės /.../ Įsivaizduoju, kad Bibliotekininkas kažkuo panašus į bitę darbininkę, kuri turi aplakioti tūkstančius gėlių, kol prisirinks nektaro, kurį turi perduoti kitoms bitėms( skaitytojams ), kad šios pagamintų medų". Ir dar: bibliotekininkai taip pat turi savo globėją Šv. Jeronimą (gimęs apie 347 m. - miręs apie 420 m.) - filosofas, daugelio raštų autorius, Biblijos vertėjas į lotynų kalbą". (Genovaitė Raguotienė „Žodžiai apie knygą". Vilnius, 1998. psl. 42 - 45).

O dabar apžvelkime Sintautų parapijos bibliotekos istoriją: apie čia dirbusius žmones, čia gyvenusius šviesuolius, apie bibliotekos lankytojus. Rašytiniuose šaltiniuose minima. „Peržengus į 1905 metų antrąją pusę, Sintautų bažnyčios klebonas Vincas Paulionis savo lėšomis įsteigė biblioteką ir skaityklą.

  • MS PowerPoint 10078 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (1704 žodžiai)
  • Ugnius
  • Sintautų biblioteka skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Sintautų biblioteka skaidrės. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/sintautu-biblioteka-skaidres.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 06 d. 12:49
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!