Sintetinės ir analitinės sąskaitos


Analitinė apskaita. Sintetinė ir analitinė apskaita. Sintetinė sąskaita. Analitinė ir sintetinė apskaita. Analitinė saskaita. Sintetine apskaita. Sintetinės sąskaitos. Analitines ir sintetines saskaitos. Sintetine ir analitine darbo uzmokescio apskaita. Atsargų analitinė apskaita.

Sintetinės ir analitinės sąskaitos. Subsaskaitos. Autotransporto įmonės medžiagų sąskaitos. Kontroliniai klausimai. Apskaitos informacijos vartotojams reikalingos nevienodo detalumo žinios. Išorės vartotojams, taip pat įmonės valdymo darbuotojams reikia suvestinės informacijos apie įmonės turtinę bei finansinę padėtį ir veiklos rezultatus. Tokia informacija pateikiama balanse ir kitose sąskaitose. Įmonės valdymo darbuotojams reikia labai išsamių žinių apie turimus išteklius, jų susidarymo šaltinius ir naudojimo išdavas. Įmonės reikalų tvarkytojams nuolatos prireikia ir daug kitokių smulkių žinių. Tiek suvestines, tiek detalias žinias turi garantuoti sąskaitų sistema. Skirtingo detalumo informacijai gauti buhalterinėje apskaitoje naudojamos dvejopos sąskaitos: sintetinės ir analitinės.

Apskaitos informacijos vartotojams reikalingos nevienodo detalumo žinios.

Sintetinėse sąskaitose pateikiami suvestiniai, susumuoti duomenys apie įmonės ekonominius išteklius ir jų naudojimą, Fiksuojami duomenys pagal turto, jo susidarymo šaltinių, pajamų ir sąnaudų grupes. Šiose sąskaitose duomenys išreiškiami tiktai piniginiu matu. Minėtų sąskaitų pavadinimas susijęs su tarptautiniu žodžiu sintetinis, kurio viena iš reikšmių yra tokia: sudarantis įvairių elementų vienovę. Sintetinės sąskaitos dra vadinamos pagrindinėmis, arba tiesiog sąskaitomis. Apskaita šiose sąskaitose vadinama sintetine apskaita. Pavyzdžiui, sąskaitoje medžiagos sutraukti visų šios rūšies gamybos atsargų likučiai, gavimas ir suvartojimas. Sąskaitoje darbo užmokesčio skolos parodyta šių skolų visiems įmonės darbuotojams būklė ir pakitimai.

Analitinės sąskaitos pateikia išsamius duomenis pagal pavienius objektus, Pagal atskiras turto, jo įsigijimo šaltinių, pajamų ir sąnaudų rūšis. Šios sąskaitos detalizuoja sintetines sąskaitas. Tai atspindi ir apibūdinamų sąskaitų pavadinimas, susijęs su tarptautiniu žodžiu analitinis, ekonomikoje turinčiu tokią reikšmę: detalizuotas, parodantis sudėtines dalis. Apskaita analitinėse sąskaitose vadinama analitine apskaita.

Analitinės sąskaitos nustatomos (užvedamos) įmonėje pagal atskiras sintetines sąskaitas, atsižvelgiant į valdymo informacijos poreikius. Pavyzdžiui, atsargų analitinės sąskaitos paprastai sudaromos ne tik pagal materialinių vertybių pavadinimus, bet ir pagal smulkesnes jų rūšis, nurodant tipus ir kitus požymius. Antai sintetinė sąskaita medžiagos gali turėti analitines sąskaitas: lakštinis plienas, karštai valcuotas mm, apvalus plienas 45x18 mm, benzinas a-92, benzinas a-95, benzinas a-98. Ilgalaikio materialiojo turto sintetinės sąskaitos (arba sintetinių sąskaitų) analitinės sąskaitos vedamos pagal kiekvieną objektą, Pagal kiekvieną pastatą, pagal kiekvieną mašiną.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1207 žodžiai)
  • Sintetinės ir analitinės sąskaitos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sintetinės ir analitinės sąskaitos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sintetines-ir-analitines-saskaitos.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 08:56
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo