Širdies anatomija


Širdis anatomija. Zmogaus anatomija sirdis. Sirdies kraujagysliu anatomija. Sirdies anatomija ir fiziologija. 6irdies anatomija. Širdies anatomija. fiziologija. Anatomija--širdis. Sirdies anatomija, fiziologija.

Širdis sudaryta iš dviejų prieširdžių ir dviejų skilvelių. Kairiojoje širdies pusėje būna tik arterinis, o dešiniojoje tik veninis kraujas. Kraujas žmogaus organizme teka didžiuoju ir mažuoju kraujo apytakos ratais.

Kairiojoje širdies pusėje būna tik arterinis, o dešiniojoje tik kiekvienąsyk, kai susitraukia abiejų širdies skilvelių raumenys, kraujas išstumiamas į arterijas. Kraujas, išstumtas iš kairiojo skilvelio, smarkiai slegia arterijas iš vidaus. Arterijų sienelės yra stangrios ir elastingos. Iš kairiojo skilvelio išstumtas kraujas organizme nukeliauja ilgą kelią ir grįžta į dešinįjį prieširdį. Šis kraujo kelias organizme vadinamas didžiuoju kraujo apytakos ratu. Kraujas, išstumtas iš dešiniojo skilvelio, grįžta į kairįjį prieširdį. Organizme jis nukeliauja žymiai trumpesnį keli¹ ir yra vadinamas ma˛uoju kraujo apytakos ratu.

į didįjį kraujo apytakos ratą iš širdies kairiosios pusės išstumtas kraujas yra prisotintas deguonies. Toks kraujas vadinamas arteriniu. Iliustracijoje jis vaizduojamas raudona spalva. Arteriniam kraujui tekant kapiliarais, pro jų plonas sieneles difuzijos būdu deguonis patenka į audinių ląsteles, o iš ląstelių anglies dioksidas taip pat difuzijos būdu patenka į kraują.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (283 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juli
  • Širdies anatomija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Širdies anatomija. (2011 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/sirdies-anatomija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:20
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo