Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai


Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai. Širdies ir kraujagyslių sistema. Pagrindinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos. Aterosklerozė. Aterosklerozės pažeista kraujagyslė. Aterosklerozės rizikos veiksniai. Komplikacijos. Gydymas. STATINAI. (simvastatinas, atorvastatinas, rozuvastatinas ir kt. ). Fibratai. (fenofibratas). Hipertenzija. Arterinės hipertenzijos rizikos veiksniai. Komplikacijos. Gydymas vaistais. Diuretikai. Nefrono sandara. Tiazidiniai ir į juos panašūs diuretikai. Tiazidiniai ir į juos panašūs diuretikai. (hydrochlortiazidum, indapamidum). Kilpiniai diuretikai. Kilpiniai diuretikai. (furosemidum, torasemidum). Kalį sulaikantys diuretikai. Kalį sulaikantys diuretikai. (spironolactomum). Karboanhidrazės inhibitoriai. Karboanhidrazės inhibitoriai. (acetazolamidum). Osmosiniai diuretikai. (manitolis). Prisiminkime. Renino-angiotenzino-aldosterono sistema. Angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriai (akf inhibitoriai). Akf inhibitoriai. (-priliai). Angiotenzino ii receptorių antagonistai. (losartanas, valsartanas, telmisartanas, ibesartanas ir kt). KALCIO KANALŲ BLOKATORIAI. (lerkanidipinas, felodipinas, amlodipinas ir kt. ). Kalcio kanalų blokatoriai. Kalcio kanalų blokatoriai. (-dipinai + verapamilis ir diltiazemas). Β(α)-adrenoreceptorių blokatoriai. (atenolololis, metaprololis, nebivololis ir kt. ). Β(α)-adrenoreceptorių blokatoriai. (-ololiai). Α-adrenoreceptorių blokatoriai. (doksazosinas. ). Centrinio poveikio veistai.

Aterosklerozė Hipertenzija Išeminė širdies liga Širdies nepakankamumas Širdies ritmo ir laidumo sutrikimai Ūminiai ir lėtiniai kraujotakos sutrikimai.

KEIČIAMIEJI Rūkymas Arterinė hipertenzija Dislipidemija (bendrojo cholesterolio kiekis ir mažo tankio cholesteroli kiekis padidėja, o didelio tankio cholesterolio sumažėja) Cukrinis diabetas Hipodinamija Menopauzė Geriamieji kontraceptikai Emocinė įtampa ir kt.

Aterosklerotinė plokštelė gali tapti nestabili, t. y. plyšti. Plyšus jai susidaro trombas, kuris užkemša arteriją.

STATINAI (3-hidroxi-3metilgliutaril kofermento A- reduktazės konkurentiniai inhibitoriai (HMG-koA-reduktazės inhibitoriai)) FIBRATAI NIKOTINO RŪGŠTIS (slopina lipolizę riebaliniame audinyje, mažina laisvų riebalų rūgščių srautus į kepenis ir taip mažina LMTL ir MTL gamybą ir sekreciją) TULŽIES RŪGŠTIS SUJUNGIANČIOS DERVOS (sujungia tulžies rūgštis žarnyne ir neleidžia jų reabsorbuoti) KITI (EZETIMIBAS (fitosterolių ir cholesterolio absorbcijos inhibitorius), OMEGA-3 RŪGŠTYS (mažina trigliceridų ir LMTL sintezę kepenyse).

VEIKIMO MECHANZMAS: statinai slopina cholesterolio sintezę. Cholesterolio biosintezė vyksta naktį, todėl statinus rekomenduojama vartoti vakare. KONTRAINDIKACIJOS: padidėjęs jautrumas vaistui, aktyvios kepenų ligos, miopatija. PAŠALINIAI POVEIKIAI: vidurių užkietėjimas, pykinimas, viduriavimas, galvos skausmas, raumenų skausmas, hepatitas, gelta, bėrimas ir kt.

KEIČIAMIEJI Gausus sūraus ir riebaus maisto vartojimas Alkoholis Hipodinamija Psichoemocinė įtampa Stresas.

Diuretikai angiotenziną konvertuojančio faktoriaus inhibitoriai angiotenzino receptorių blokatoriai kalcio kanalų blokatoriai β-adrenoreceptorių blokatoriai α-adrenoreceptorių blokatoriai centrinio veikimo vaistai kiti.

Tiazidiniai ir į juos panašūs diuretikai kilpiniai diuretikai kalį sulaikantys diuretikai karboanhidrazės inhibitoriai osmosiniai diuretikai.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 917 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (1532 žodžiai)
  • Teletabisz
  • Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai
    10 - 9 balsai (-ų)
Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/sirdies-ir-kraujagysliu-sistema-veikiantys-vaistai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:12
×