Širdies lašai


Farmakologijos esė. Širdis- kas tai? Širdies darbą gerinantys lašai valentis. Pirmiausia – žodis, po to – augalai, paskiausiai – peilis! Asklepijus. Kuo tinktūros patrauklios? Receptūra įkvėpta liaudies medicinos tradicijų. Ar verta gamintis tinktūras? Populiariausi širdies lašai. Gudobelė – širdies duona. Vaistais vis labiau piktnaudžiaujama. Širdies lašai valentis. Literatūra.


„Valentis“ gamina net 19 natūralių augalinių ekstraktų ir tinktūrų, kurios šalina daugelį mūsų sveikatos sutrikimų.

Apie tinktūrų gamybą Lietuvoje istorija byloja nuo 1922 m., tad dabartinė lietuviškoji farmacijos pramonė turi gana gilias gamybos tradicijas. Viena didžiausių ir pažangiausių šiuolaikinių farmacijos įmonių „Valentis“, gerbdama liaudies medicinos tradicijas, nuo seno gamina platų asortimentą natūralių augalų ekstraktų ir tinktūrų. Gydymas vaistingaisiais augalais buvo labai populiarus iki XVIII a. pabaigos, o vaistingųjų augalų preparatų (fitopreparatų) renesansas prasidėjo 1979 m. Vokietijoje. Fitopreparatai šiandien dažnai vartojami įvairių ligų prevencijai. XX ir XXI amžių sandūroje gilėja samprata apie sveikatos svarbą, ligų prevencijos privalumus, atsiranda sveikatos savirūpos modelis ir tai skatina sveikatą saugančių, natūralios kilmės, aplinkai draugiškų vaistinių preparatų vartojimą.

Tinktūra (lot. tinctura) – skystas vaistinis preparatas, gaminamas iš vaistažolių ir spirito ar degtinės. Tinktūros pasižymi teigiamomis juslinėmis savybėmis – priimtino kvapo, skonio, nedirgina burnos gleivinės, yra švelnios, nes skiedžiamos vandeniu. Geriamosios tinktūros pasižymi greitesniu terapiniu veikimu, palyginti su tabletėmis ir kapsulėmis, nes veikliosios medžiagos yra jau ištirpusios. Vienas iš svarbių tinktūrų pranašumų, palyginti su kitomis vaistų formomis, kad kai kurių augalų, pvz., gudobelės ir ginkmedžio savybės geriausiai pasisavinamos būtent per skystąją formą.

Šiandien populiaru ieškoti natūralių maisto produktų, gaminti patiekalus pagal senovės gaminimo tradicijas, tačiau sudėtinga ir nėra galimybių namų sąlygomis gaminti tinktūras: neįvertinsime jų kokybės, nesugebėsime kontroliuoti gamybos proceso. „Valentis“ dabar siūlo rinktis net iš 19 natūralių augalinių ekstraktų ir tinktūrų, kurios šalina daugelį mūsų sveikatos sutrikimų: mažina įtampą, gerina širdies, kraujagyslių, kraujotakos ir virškinimo sistemų veiklą, gydo burnos gleivinės uždegimą, palengvina kosulį, skatina odos nušalimų, uždegimų ir sumušimų gijimą

  • Farmakologija Esė
  • 2015 m.
  • Sanda
  • 14 puslapių (2800 žodžių)
  • Kolegija
  • Farmakologijos esė
  • Microsoft Word 44 KB
  • Širdies lašai
    10 - 3 balsai (-ų)
Širdies lašai. (2015 m. Vasario 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/sirdies-lasai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 19:57