Širdis


Sirdies sandara. Dvieju ratu kraujotakos sistema. Sirdis konspektas. Referatas širdis.

Viskas parasyta apie širdies veiklą, didžiuosius ir mažuosius kraujotakos ratus. Kraujotakos sistema. Ligos. Širdis sudaryta iš dviejų prieširdžių ir dviejų skilvelių. Kairiojoje širdies pusėje būna tik arterinis, o dešinėje tik veninis kraujas. Kraujas žmogaus organizme teka mažuoju ir didžiuoju kraujo apytakos ratu. Kai iš dešiniojo skilvelio išstumiamas kraujas į kairįjį skilvelį, nukeliauja mažesnį kelia organizme. Šis kraujas iš dešiniojo skilvelio teka į plaučius, pereina į arterijas, kurios smulkėja ir virsta kapiliarais, kurios yra apraizgiusios alveoles, vyksta dujų apykaita: veninis kraujas tapo arterinio ir grįžo į kairįjį prieširdį.

Kai iš kairiojo skilvelio išstumiamas kraujas į dešinįjį prieširdį. Kairysis skilvelis išstumia kraują į aortą, jos šakojasi į vainikines arterijas, kuriomis kraujas teka į širdies raumenį. Toliau nuo aortos lanko šakojasi arterijos, kuriomis kraujas teka į kaklą, galvą, rankas. Dar labiau šakodamasis pasiekia galūnes ir aprūpina audinius deguonimi, nes arterinis kraujas yra prisotintas deguonimi. Tekėdamas kraujas kapiliarais galiausiai vėl grįžta į dešinįjį prieširdį ir virsta veniniu.

Pusmėnuliai vožtuvai padeda kraujui tekėti iš skilvelių į kraujagysles.

kapiliarinis kraujavimas – kai žaizda nedidelė. Žaizdos pakraščius reikia dezinfekuoti, o ant pažeistos vietos uždėti tvarstį ar pleistrą.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 79 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (451 žodžiai)
  • Lukas
  • Širdis
    10 - 2 balsai (-ų)
Širdis. (2011 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/sirdis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 07:34
×