Sisteminio įrenginių projektavimo namų darbas


Laivo skruberis. Skruberio parinkimas.

Uždavinio formulavimas. Nustatyti skruberio geometrinius parametrus, kai valomų dujų debitas yra 53400 m /h; užteršto oro dispersinė sudėtis pateikta 1lentelėje. Išvalymo efektyvumas nemažesnis nei 98 %. Proceso aprašymas ir analizė. Įrenginio parametrų parinkimas. Rezultatų pateikimas. Išvados. Naudota literatūra.

Įrenginys priklauso valymo technikai ir dulkių gaudytuvams, o konkrečiai skruberiams (dujų praplovėjams), nes įrengimo darbas pagrįstas valomų dujų praėjimu per vandens ir garų terpę. Įrenginys valo orą chemijos pramonėje ir kitose pramonės šakose ir leidžia padidinti oro išvalomumą hidraulinio pasipriešinimo dėka.

Skruberis susideda iš korpuso, pagaminto iš agresyvioms terpėms atsparaus metalo, perskirto pertvara, kurios šonai padengti medžiaga panašia į veltinį, kuri dalija korpusą į dvi dalis. Valomas oras patenkantis į aparato vidų kontaktuoja su veltinio medžiaga, kuri būna pastoviai drėkinama, ir ant pertvaros sienelių nusėda dulkės. Taip pat į įrenginio sudėtį įeina padavimo ir nuvedimo atvamzdžiai, kurie su ventiliacijos magistrale sujungiami flanšais, teršalų nuleidimo atvamzdis, kuris su magistrale taip pat sujungiamas flanšu, purkštukai, kurie naudojami ant pertvaros esančios veltinio medžiagos drėkinimui ir nenutrūkstamos vandens plėvelės sudarymui aparato apatinėje dalyje. Aparato viršutinėje dalyje yra garo skirstymo dėžė, kuri paduodamą į skruberį garą paskirsto tolygiai per visą aparato ilgį.

Prieš paduodant orą į įrenginį, pirmiau paduodamas garas. Garas išeidamas per garo skirstomosios dėžės skylutes, sudaro skruberyje vandens garų rūką, kurio pagrindinė dalis, sluoksnio pavidalu, pasiskirsto abiejuose skyriuose kanalų lygyje. Abiejuose garo skirstomosios dėžės galuose yra įėjimo ir, nepanaudoto garo išėjimo, vamzdžiai. Valymo procese nepanaudotas garas per garo skirstomosios dėžės išėjimo atvamzdį, magistralės pagalba, grąžinamas atgal tiekėjui. Naudoti antrą kartą, nepanaudotą garą, būtų nepraktiškas sprendimas, nes antrą kartą naudojamas garas būna jau praradęs nemenką dalį temperatūros, dėl ko jis pradeda kondensuotis ir nebeatlieka savo funkcijos. Garo padavimo ir nuvedimo atvamzdžiuose yra sumontuotos sklendės tiems atvejams kai stabdomas įrenginio darbas. Po garo ateina eilė paduoti vandenį, kuris paduodamas iš bendro naudojimo vandentiekio magistralės ir su skruberiu sujungiamas flanšu. Vandens padavimo atvamzdyje yra sumontuota sklendė, kurios pagalba gali būti nutrauktas vandens padavimas į aparato vidų. Vandens tiekimas nutraukiamas tais atvejais, kai įrenginio veikimas yra stabdomas dėl gedimo arba paprasčiausiai kai sustabdoma gamyba ir nėra reikalo įrengimo naudoti.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1612 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnė
  • Sisteminio įrenginių projektavimo namų darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sisteminio įrenginių projektavimo namų darbas . (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sisteminio-irenginiu-projektavimo-namu-darbas-.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 10:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo