Sisteminis požiūris ekonomikoje kursinis darbas


Įvadas. Ekonomika sistemų teorijos požiūriu. Valdymas ir savivalda ekonomikoje. Verslo esmė, prasmė, teigiamos ir neigiamos jo pasekmės. Konkurencijos prasmė, esmė ekonomikoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Sistemos paskirtis, jos atliekamos funkcijos, joje vykstantys procesai lemia sistemų struktūrą ir formą, elementus, jų išsidėstymo tvarką bei ryšius;

Prisitaikydamos biologinės bei socialinės sistemos turi reagavimo bei pertvarkymo mechanizmą – valdymo (savivaldos) posistemį;

Ekonomikos sistemos ryšiai yra prekės ir pinigai. Šios sistemos produktyvumą nusako per tam tikrą laiką sukurtų galutinių prekių ir paslaugų vertė, tenkanti vienam šalies gyventojui (paprastai per metus JAV doleriais). Galutinės prekės yra tos, kurias įsigyja galutinis vartotojas, kuris įsigytų produktų neperparduoda.

Literatūroje yra daug įvairių valdymo sąvokos apibrėžimų. Pateikiame keletą iš jų:

Žodį savivalda galima suprasti kaip bendrąją sudedamąją valdymo sąvokos dalį. Pripažinus savivaldą valdymo atmaina galima išskirti šių sąvokų panašumus ir skirtumus:

Verslas, tai veikla kuria užsiimantis žmogus siekia gauti pelną, siūlydamas savo paslaugas, prekes, informacija, tačiau prisiima finansinę atsakomybę už savo veiksmus. Tokios veiklos tikslas – pasiūlyti kuo patrauklesnę( daugiau pelno duodančią) prekę, kuo mažesniais kaštais, išnaudojant visas esamas galimybes. Verslininkai dažnai naudojasi asmenine gyvenimiška patirtimi, išsiugdytu verslumu, įvairiais gebėjimais ir žiniomis, kad pasiektų šį tikslą. Užsiimant verslu praverčia šios asmeninės žmogaus savybės: apsukrumas, taupumas, geras nusiteikimas, darbštumas, optimizmas, išradingumas. Pagrindinės verslo funkcijos:

Pats žodis verslininkas yra kilęs iš prancūzų kalbos ir išvertus reiškia – užsiimantis tarpininkavimu. Turbūt paprasčiausias tarpininkavimo versle pavyzdys yra parduotuvė, tai tarpininkas tarp gamintojo ir pirkėjo, kuris padaro prekę patrauklesnę pirkėjui, tačiau reikalauja atlygio už tai. Verslūs žmonės taip pat jungiasi į organizacijas skatinančias verslią veiklą, kad suformuotų verslią kultūrą. Šios organizacijos yra agresyvios konkurentės, jos dalyvauja naujų produktų kūrime ir taip užsitikrina didelį pelną.Profesoriaus Kolino Turnerio (Colin Turner) pateiktos 10 verslumo savybių:

Pasaulyje verslas yra skatinama ir pagirtina veikla, valstybės smulkiam verslui taiko mažesnius mokesčius, nekomplikuoja įmonių įkūrimo biurokratijos, siekia bendradarbiauti su vietiniais verslininkais organizuodami konkursus darbų atlikimui.

Verslu užsiimantys žmonės siekdami naudos, dirba netik sau, bet ir valstybei bei jos gyventojams:

Verslo užuomazgos egzistuoja jau nuo senųjų laikų, kai egiptiečių, romėnų, indų pirkliai siekdavo kuo labiau apgauti pirkėją, gaunant kuo daugiau naudos sau.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 137 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2103 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lemus
  • Sisteminis požiūris ekonomikoje kursinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sisteminis požiūris ekonomikoje kursinis darbas. (2016 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sisteminis-poziuris-ekonomikoje-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:30
×