Sisteminis požiūris į pokyčius


Sisteminis požiūris į pokyčius. Sąvokos Sisteminis požiūris – tai pažiūra į bet kokį nagrinėjamą objektą kaip sistemą. Sistema susidomėta jau. Sisteminis požiūris reiškia, kad pasirinktas objektas nagrinėjamas kaip sistema. Pokyčiai prasideda nuo. Norint sėkmingai valdyti pokyčius reikia. Pirmoji komplekcinė sistemų klasifikacija (pagal K. Bendroji sistemų teorija nagrinėja didžiąsias. Sistemos klasifikuojamos dviem. Sistemos pagrindinės charakteristikos. Požiūris į pokyčius dažai būna perdėtas. Mažiausiai nesėkmių yra tada. Kodėl reikalingi pokyčiai? Siekiant išlikti ar plėstis Išspręsti problemas. Ko reikia, kad pokyčiai būtų įgyvendinti? Vizijos Įgūdžių Paramos Išteklių Veiksmų plano. Kas lemia pokyčius? Išorinės aplinkybės (technologijų plėtra. Norint sėkmingai reaguoti į pokyčius. Į pokytį reikia žiūrėti kaip į laipsnišką kontroliuojamą procesą. Pokyčių įgyvendinimo sėkmei. Pokyčių ir jų. Pagrindiniai minėtos sistemos. Visi darbuotojai privalo gerai suvokti ne tik asmeniškai savo. Viena iš dažniausių pokyčių įgyvendinimo nesėkmės priežasčių yra skubotas. Apibendrinimas Požiūris į pokyčius visada bus teigiamas. Informacijos šaltiniai. Knygos Lodienė, D.  Pokyčių samprata ir jų valdymo suvokimas.


Sąvokos Sisteminis požiūris – tai pažiūra į bet kokį nagrinėjamą objektą kaip sistemą, kuri suvokiama kaip skirtingų reiškinių sąsaja, išskiriant tuos reiškinius iš aplinkos kaip vientisą derinį. Pokytis - atsakas iššūkiams iš šalies, leidžiantis pasiekti persvarą konkurencinėje kovoje, o tai padeda organizacijai išgyventi, siekiant savo išsikeltų tikslų. Sistema – objektas, kurį sudaro mažiausiai du, o praktikoje, žymiai daugiau sudėtinių elementų, tarpusavyje susietų vienodo pobūdžio ryšiais. Požiūris – įgytas, išmoktas polinkis pastoviai teigiamai arba neigiamai reaguoti į objektą ar objektų grupę. Procesas - iš anksto apibrėžta konkrečios programos arba kokios nors jos dalies vykdymo metu įvykstančių įvykių seka.

Požiūris į pokyčius dažai būna perdėtas, nes žmonės nežino, kokios bus permainų pasekmės, taip pat vyrauja įsitikinimas, kad permainos nieko gero neduos. Daugumos požiūris į pokyčius yra neigiamas, manoma, kad pokyčiai problemų neišspręs, o tik padidins jų skaičių.

Mažiausiai nesėkmių yra tada, kai pokyčiai yra planuojami. Planuotas pokytis – sisteminės pastangos perprojektuoti organizaciją tokiu būdu, kuris padėtų prisitaikyti prie išorinės aplinkos pasikeitimų ar pasiekti naujus tikslus.

Kodėl reikalingi pokyčiai? Siekiant išlikti ar plėstis; Išspręsti problemas; Didesnė sėkmės tikimybė;.

Ko reikia, kad pokyčiai būtų įgyvendinti? Vizijos; Įgūdžių; Paramos; Išteklių; Veiksmų plano.

  • Logistika Skaidrės
  • MS PowerPoint 141 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (705 žodžiai)
  • Anilevea
  • Sisteminis požiūris į pokyčius
    10 - 11 balsai (-ų)
Sisteminis požiūris į pokyčius. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/sisteminis-poziuris-i-pokycius.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:51
×