Sisteminis / vietinis fluoridų panaudojimas


Medicinos skaidrės. Sisteminis ir vietinis fluoridų naudojimas. Įvadas. Dabar jau visuotinai žinoma, kad fluorido vartojimas mažina ėduonies atsiradimo riziką. Priklausomai nuo fluoro junginių patekimo į organizmą ir kietuosius danties audinius kelių. Sisteminis fluoridų naudojimas. Bendras fluoro preparatų vartojimas - tai toks fluoro junginių vartojimas. Bendram fluoro junginių vartojimui yra priskiriama fluoruota druska. Remiantis I. Balčiūniene ir kt. (2001) tabletės su fluoru yra vartojamos dantų ėduonies profilaktikai. Sistemiškai daugiausiai fluoruojamas vanduo. R. Skudutytė ir J. Aleksiejūnienė (2001) atliko tyrimą. Vietinis fluoro junginių vartojimas - tai fluoro junginių turinčių preparatų. Dantų valymas fluoro. Moksliniuose tyrimuose nustatyta. Fluoridų nauda dantims. Literatūra. Milčiuvienė S. , Jasulaitytė L. „Stomatologinių ligų profilaktika“.


Bendram fluoro junginių vartojimui yra priskiriama fluoruota druska, kuri Lietuvoje yra prieinama ir gali būti naudojama, ko negalima pasakyti apie bendrą vandens fluoravimą. Pagal V. Tamošiūną (2001), fluoruota druska reikalauja tik paprastos druskos pakeitimo į fluoruotą druską ruošiant maistą ir nereikalauja specifinės kasdieninės vartojimo priežiūros. Fluoruota druska šiuo metu naudojama Vokietijoje, Kolumbijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Ispanijoje. Fluoruota druska palaipsniui diegiama ir Lietuvoje.

R. Skudutytė ir J. Aleksiejūnienė (2001) atliko tyrimą, kuriuo buvo įvertinta suaugusiųjų Lietuvos gyventojų sergamumo dantų ėduonimi priklausomybė nuo fluoro kiekio geriamajame vandenyje. Nustatyta, kad suaugusieji (35-44 m.) asmenys, gyvenantys padidintą fluoro kiekį turinčiose vietovėse, turi 16 proc. mažesnį dantų ėduonies intensyvumą ir net esant nepakankamam dantų valymo dažnumui bei burnos higienai.Fluoras, esantis geriamajame vandenyje, turi teigiamą poveikį suaugusių dantims.

Vietinis fluoro junginių vartojimas - tai fluoro junginių turinčių preparatų, kurie tiesiogiai nepatenka į bendrąją kraujotaką, vartojimas. Šie junginiai į kietuosius danties audinius patenka tiesiogiai kontaktuodami su jais ar difunduodami per seiles.Pagal S. Zimmer (2001) vietinis fluoridų vartojimas - tai: Fluoro tirpalų su želė vietinės aplikacijos. Dantų valymas fluoro turinčiomis pastomis. Burnos skalavimai fluoro tirpalais. Vagelių hermetizavimas silantais. Dantų tepimas fluoro laku.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Dovilė
  • 13 puslapių (704 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 2018 KB
  • Sisteminis / vietinis fluoridų panaudojimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Sisteminis / vietinis fluoridų panaudojimas. (2015 m. Gegužės 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/sisteminis-vietinis-fluoridu-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:04