Sistemų techninė kontrolė ir diagnostika


Elektronikos referatas.

Priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos montavimas ir eksploatavimas. Kaunas. Priešgaisrinės sistemos. Automatinės priešgaisrinės gaisro aptikimo ir signalizacijos sistemos. Detektoriai. Detektorių išdėstymo reikalavimai. Veiksmai įsijungus signalizatoriui. Gaisrinio signalizatoriaus parinkimo patalpų apsaugai principai. Apsaugos signalizacija. Literatūros sarašas.


Kiekvienas žmogus nori jaustis saugus savo namuose bei būti užtikrintas artimųjų ar turto saugumu kai šeimininko nėra namuose, tiek įsilaužimo, tiek nelaimės atveju. Vienas iš patogiausių būdų tai padaryti yra priešgaisrinės, apsauginės ir kitokių tipų signalizacijos įrengimas.

Priešgaisrinės sistemos arba tiksliau gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos (GASS) projektuojamos ir įrengiamos vadovaujantis „Gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklėmis. Priešgaisrinės sistemos gali būti:

2.1.

Gaisro aptikimo ir gaisrinės bei apsaugos signalizacijos sistemas.

Monologinės. Monologinėse signalizacijos sistemose pavojaus signalą sukelia jutiklis, o valdymo ir indikavimo įranga jį tik priima ir sukelia papildomus pavojaus signalus (audio ir šviesos pavojaus signalų įtaisams, gaisro ar įsilaužimo signalo priėmimo stotims ir pan.).

Dialoginės. Tokiose signalizacijos sistemose valdymo ir indikavimo įranga siunčia koduotus užklausos signalus jutikliams, valdymo pultams ir pan., o šie, priėmę ir atkodavę užklausos signalą, perduoda informaciją apie savo būvį valdymo ir indikavimo įrangai.

Nuolatinės srovės. Šioje sistemoje, sužadintas jutiklis keičia (padidina ar sumažina) jutiklio naudojamos nuolatinės srovės dydį.

Skaitmeninės. Skaitmeninėse sistemose protokolais apibrėžta tvarka valdymo ir indikavimo įranga bei jutikliai ar kiti įrenginiai keičiasi koduotų impulsų sekomis – paketais.

Dvilaidės. Šiose sistemose yra užtikrinamas vienpusis jutiklių maitinimas bei informacijos apie jutiklių būvį perdavimas dviejų laidų linija. Spindulio gale yra montuojama varža ir per šią varžą tekanti žinomo dydžio srovė leidžia kontroliuoti spindulio vientisumą. Kartais linijos vientisumas kontroliuojamas, detektuojant impulsus, patenkančius į valdymo ir indikavimo įrangą, kuriuos generuoja generatorius įjungtas spindulio gale.

Keturlaidės. Šios sistemos labai panašios į dvilaides, tik jose yra atskirtos jutiklių maitinimo ir pavojaus linijos.

Kilpos sistemos. Kilpos sistemose, jutikliai yra jungiami prie laidininkų kilpos, prasidedančios ir besibaigiančios valdymo ir indikavimo įrangoje. Šiose sistemose jutikliai gali būti maitinami ir informacija perduodama iš abiejų kilpos pusių. Tokios sistemos yra patikimesnės, nes, net ir nutraukus spindulį, informacija gali būti perduodama į valdymo ir indikavimo įrangą.

Buitinės. Buitinės automatinės gaisrinės ar apsaugos signalizacijos sistemos yra įrengiamos nedideliuose objektuose, individualiuose namuose, butuose, yra mažiau sudėtingos, pigesnės, turi siauresnes naudojimo galimybes, ribotą spindulių skaičių ir gali būti skirtos tiek gaisrinei tiek apsaugos signalizacijoms.

Profesionaliosios. Šios automatinės gaisrinės ar apsaugos signalizacijos sistemos yra įrengiamos stambiuose ir (arba) svarbiuose objektuose, yra sudėtingesnės, turi didesnę saugumo ir atsparumo trikdžiams gebą, didesnes galimybes ir yra skirtos tik gaisrinei ar tik apsaugos signalizacijai.

Gaisro detektorius – gaisrinės saugos signalizacijos įtaisas priimantis vieną ar kelis gaisro požymius ir sukeliantis pavojaus signalą tinkamą tolesniam perdavimui, kai šių požymių parametrai viršija užduotą vertę (temperatūrą ir pan.).

Detektorius kontroliuoja vieno ar keleto gaisro parametrų kitimą ir dažniausiai jį keičia elektriniu signalu, vykdo šio signalo pirminį apdorojimą ir perduoda pranešimą apie gaisrą arba detektoriaus gedimą ryšių linija į Valdymo ir indikavimo įrangą. Gaisro detektoriai ir automatinė gaisrų aptikimo ir signalizavimo sistema turi būti suprojektuota taip, kad ji negeneruotų klaidingų gaisro signalų, o patikimai užfiksuotų kylantį gaisrą.

Pagal veikimą ir sandarą gaisro detektoriai suskirstomi į klasikinius (konvencinius) ir kelių jutiklių detektorius. Jie į sistemą gali būti jungiami dvilaide, keturlaide ar kilpos sistema.

Klasikiniuose detektoriuose gaisro pavojaus signalas turi būti generuotas tik tada, kai gaisro parametrą (temperatūrą, dūmų koncentraciją, šviesos spinduliavimo lygį) charakterizuojanti vertė x0, , viršija iš anksto nustatytą xat. Gaisro detektoriaus išėjimo signalai yra diskretiniai: „log.1“ –signalas yra arba „log.0“ – signalo nėra.

 • Elektronika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Tomas
 • 23 puslapiai (4897 žodžiai)
 • Kolegija
 • Elektronikos referatai
 • Microsoft Word 1273 KB
 • Sistemų techninė kontrolė ir diagnostika
  10 - 4 balsai (-ų)
Sistemų techninė kontrolė ir diagnostika. (2016 m. Kovo 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/sistemu-technine-kontrole-ir-diagnostika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 21:25