Situacijos taisyklė


Voratinklis. Paskirtis – efektyviai sukaupti , sutvarkyti ir panaudoti informaciją. Mąstymo pratybos. Erikas fromas ,,turėti ar būti“. Erikas fromas ,,menas mylėti“. Manipuliavimas. Manipuliavimo priežastys.

Sudarymas – pradedama nuo siūlo vėjimo, lapo viršuje parašomas žodis, žemiau yra parašomas pirmas pasitaikęs žodis, kuris šauna į galvą. Toliau rašoma kas asocilapo viduryje parašomas žodis, aplinkui ant linijų rašomi žodžiai, kurie asocijuojasi su pagrindiniu. Tiems žodžiams taip pat rašomos asociacijos, neriant voratinklį reikia pasistengti visiškai atsipalaiduoti, stengtis rašyti nesustojant, jei suspradžioje idėja, ji apsvarstoma ,,+‘, ,,- . Pliusai idėjos teigiamos pusės, kas tą pasiūlymą daro priimtinus, minus – idėjos neigiamos pusės, kas tą pasiūlymą daro nepriimtinu. Įdomu tai kas kelia ypatingą susidomėjimą. Būtina daryti labai nuosekliai. Išvadtai yra jau apsvarsčius pačią idėją. Šiame žingsnyje mintis nuo pasiūlymo perkeliama į aplinką, kurioje ruošiamasi tą idėją įgyvendinti. Aplinkoje randama tai, kas turėtų įtakos sprendimo efektyvumui, įvertinti veiksnius verta tik tuo atveju, jeigu galima pasirinkti. Iš pradžių numatomi tam tikri apribojimai pvz. ;prostitucija užsiimti, kad gautų pinigų mokslams tęsti. Šiame žingsnyje galima apie būsimus apribojimus, norint įgyvendinti idėją. Tie apribojimai turi užtikrinti suderinamumą, to ką naujo norime įvesti į aplinką. Kai kurios taisyklės turi būti sugalvojamos, tam kad būtų išvengta painiavos, kai atliekant šį veiksmą stengiamasi pamatyti kas gali atsitikti aplinkoje įgyvsiekiama sukonkretinti tai ką tikimasi gauti įgyvendinant pasiūlymą. Toje pačioje situacijoje skirtingi žmones gali turėti skirtingus tikslus ir uždavinius. Kai tikslai aišknumatomas būdas tikslui pasiekti. Planavimas – galvojimas apie tai ko nėra, tačiau ruošiamasi daryti (eiliškumą, resursaitai kas svarbiausia. Šis veiksmas padeda atrinkti kas yra svarbi, o kas nelabai svarbu. Skirtingi žmonės toje pačioje situacijoje gali turėti skirtingus prioritetus. Reikia tiksliai žinoti, kodėl kažką pasirenkame kaip prioritetą. Svarbu iš pradžių kiek galima turėti daugiau idėjų tik vėliau iš jų rinkti prioritetus ir jei sunku dar pagalvoti ar galima kažką kitą padaryti. Bandoma ieškoti kitų, naujų problemų sprendimo būdų. Beveik visada yra alternatyvos reikia tik tai vienas svarbiausių veiksnių ir neturėtų būti priimamas impulsyviai. Visada svarbu žinoti sprendimo tikrąsias priežastis. Labai svarbu žinoti ar spršiuo atveju ieškoma ne kito žmogaus požiūrio, o kito požiūrio į problemą. Vertinant nuomonės visuomenėje vyrauja maksimalus malonumų siekimas.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1360 žodžiai)
  • Situacijos taisyklė
    10 - 3 balsai (-ų)
Situacijos taisyklė. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/situacijos-taisykle.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 08:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo