Situacijų analizė


Situacija. verslo idėja. Situacija. inovacijos versle. Situacija. verslo idėjos įgyvendinimas - įmonės kūrimas –investicijos. Situacija. rinka ir konkurencija. Situacija. rinkodaros planas. Situacija. verslo organizavimas. valdymas ir darbuotojai.


a) Generuojam idėją -> Apsvarstomos gamybos arba paslaugos suteikimo galimybes -> Apsvarstom prekės rinkos paklausą -> Finansavimas (kas jį suteiks) -> Darbo jėgos paieška -> Kuriam savo įmonę

Šiame galimybių ieškojimo procese taikėmė klausimų metodus „kodėl“ , „5kodėl“ , „6K“.

„Kodėl“ klausimo metodas. „Kodėl nakčia buvo sunku rasti dirbančia greito maisto užkandinę, nes nebuvo sukurtas appsų rinkinys studentams!“.

„ Kodėl sunku rasti naktinę užkandinę?“

Kas? – Programėlė, pritaikyta studentiškam gyvenimui.

Ką ? – Appsai, reikalingi studentams.

Kur ? – Šiandien – Kaunas, rytoj – Lietuva, poryt – Pasaulis!

Kada ? – Kai būsim tinkamai pasirengę.

Kodėl ? – Nes tai aktualu studentams.

Kaip ? – Greitai, informatyviai, paprastai.

b) Analizuojamai įmonei pasiūlykite naują verslo idėją, ją generuokite pasinaudodami vienu iš grupiniu sprendimų formų: bendraujančios grupės, delfų grupės, nominalios grupės, minčių lietaus, apversto mąstymo metodų (argumentuokite kodėl pasirinkote vieną iš metodų)?

Bendraujančios grupės metodas. Jį pasirinkome, nes mes nuolatos kalbamės, diskutuojame, dalinamės informacija ir brainstorminam. Darbą atliekame bendrai.

d) Kuriuo iš Šešių kelių modeliu nurodomų analizės objektų pagrįsta siūloma nauja verslo idėja (žr. 1.1 lentelę)?

Dėmesys į produkto ar paslaugos vertės maksimizavimą tam tikroje pramonės šakoje.

Mūsų verslo idėja siūlo kiekvienam greitą ir prieinamą būda prie Jiems reikiamos aktualios informacijos. Prekės kaina kiekvienam asmeniui yra labai lengvai prieinama, nes ji yra nemokama, o kas yra nemokama tą visi nori gauti. Verslo idėjos imitavimo kliūtys gali būti susijusios su konkurencija rinka į kurią sunku prasimušti.

Dirbdami grupelėje sukurkite naujo produkto ar proceso idėją ar koncepciją. Apibūdinkite, kokių naujų savybių ar ypatybių jiems suteikėte. Kuo jūsų produktas ar procesas yra inovatyvus, lyginant su rinkoje jau esančiais produktais ar jau veikiančiais procesais?

Paslauga skirta antriniam elektros energijos šaltininio įdiegimui. Ši paslauga tiekiama kol kas tik Lietuvoje su perspektyva į užsienio rinką. Mūsų tiekiama paslauga skiriasi tuo, kad teikiame itin kokybiška saulės mikroelektrinių įrengimą.

Įvardinkite, kas galėtų realiai sukurti jūsų sugalvotą naują produktą ar procesą (pvz. konkreti Lietuvos ar užsienio įmonė, universitetas ar kt.)?

Šią paslaugą jau teikia kelios įkurtos įmonės.

Įvardinkite, kokia reali Lietuvos ar užsienio įmonė ar institucija galėtų praktikoje įsidiegti ir pasinaudoti jūsų sugalvota inovacija?

Paslauga galėtų naudotis kiekvienas asmuo ar įmonė, kuri yra suinteresuota į ekologiją ir sieki tapti mažiau priklausomiems nuo elektros kainos pokyčių.

Nustatykite ir apibūdinkite jūsų inovacijos vartotoją. Kokiais požymiais jis pasižymi (pvz. amžius, lytis, išsilavinimas, gyvenamoji vieta, šeimyninė padėtis, pomėgiai ir kt.)?

Bet kuris žmogus nepriklausant nuo jo visuomeninės padėties bei išsilavinimo, bet turintis gana tvirtą finansinę padėtį.

Nustatykite inovacijos teikiamą naudą vartotojams, įmonės savininkams, įmonės darbuotojams, šalies ekonomikai, gamtinei aplinkai.

Paslauga suteiks abipusę naudą. Vartotojai tenkinsis mažesnia priklausomybe nuo elektros energijos tiekėjų. Valstybė dėl to patirs mažus nuostolius, bet suteiksime ekologija.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2914 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kostas
  • Situacijų analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Situacijų analizė. (2016 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/situaciju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:06
×