Situacinė lyderystė


Summary. Įvadas. Lyderystė ir lyderių tipai. Situacinė lyderystė. Situacinės lyderystės istorija. Situacinės lyderystės modelis. Situacinės lyderystės pliusai ir minusai. Situacinė lyderystė kariuomenėje. Išvados. Šaltiniai.


Aim of the thesis - Find out what leadership is and what kind of it is. Review the concept, history, model and applicability of situational leadership.

1. Find out what leadership is and what types of leaders are;

2. Identify and present the concept and history of situational leadership;

3. To present the model and applicability of situational leadership.

The work consists of 16 pages, 3 pictures and 8 information sources.

Temos aktualumas. Situacinė lyderystės teorija tampa vis populiaresnė šiuolaikinės organizacinės vadovybės kontekste. Tai matyti iš to, kaip ji yra pateikiama akademinėje literatūroje, pavyzdžiui, knygose, žurnaluose ir tyrimų ataskaitose. Vadovavimo stilius reiškia elgesio modelį; įskaitant ir veiksmus, ir žodžius, kuriuos eksponavo lyderis, arba kaip stebėtojai. Situacinis vadovavimas sukelia su darbu susijusią brandą. Darbo brandos reiškia asmens sugebėjimą atlikti darbą ir tai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis lyderio elgesį. Situacinio vadovavimo modelis teigia, kad veiksmingas vadovavimas priklauso nuo vadovavimo ir vadovavimo veiksmų, o tai sustiprina organizacijos atitiktį dabartinėms pasaulinėms tendencijoms. Šis modelis atsirado iš suvokimo ir supratimo, kad ne visi grupėje ar bendruomenėje esantys asmenys lyginami pagal brandos lygį ir kad vadovavimo stiliaus poreikis skiriasi nuo situacijų. Taigi modelis grindžiamas situaciniais kintamaisiais, nes jis remiasi kasdieniu lyderio suvokimu, o taip pat aplinkos stebėjimais, o ne tyrimų duomenimis. Dabartiniai tyrimai rodo, kad efektyvumas atsižvelgiant į šį modelį apima lyderio vertinimą dėl savo pasekėjų vystymosi lygio (brandos) ir esamą situaciją, kad atitinkamai pakoreguotų jų vadovavimo požiūrį. (Analysis of Situational Leadership theory, 2016)

Darbo tikslas – Išsiaiškinti kas yra lyderystė ir kokios jos rūšys. Apžvelgti situacinės lyderystės sampratą, istoriją, modelį ir pritaikomumą.

Sąvokos, procedūros, veiksmai ir rezultatai, gauti iš „Situational Leadership“ modelio, yra pagrįstas praktinėmis, tikroviškomis ir lengvai taikytinomis metodikomis. Dr. Hersey sintezavo 50 metų tyrinėjamų vadovų ir pasekėjų elgseną kuriant „Situational Leadership“ modelį. Šis modelis numato lyderių darbus, kad jie atitiktų savo elgesį su asmens ar grupės, kuriai jie nori daryti įtaką, rezultatais. Tai susiję su tiesioginio ir palaikančio elgesio pritaikymu, kurį lyderiai naudoja, kad atitiktų kitų našumo pasirengimą, kad atliktų specifinius uždavinius ar funkcijas. Atrodo keista galvoti apie šią dieną ir amžių, tačiau pirmieji 50 metų organizavimo elgesio, ypač bendrojo ir lyderystės ugdymo tyrimai buvo atjungti, izoliuoti ir išsklaidyti. Frederiko WinslowTaylor išvados su „Scientific Management“ (1911 m.) Buvo tiesiogiai prieštaraujančios „EltonMayo“ 1930-aisiais „HumanRelations Theory“ padarytoms išvadoms. Kartu atliekami tyrimai Ohio valstijoje (Ralph Stogdill, 1948) ir Mičiganas (Coch-French, 1948) sukūrė keturių dėžių konfigūracijas, kurios nustatė lyderio kelią kaip tam tikros struktūros ir paramos derinio funkciją. Douglas McGregor (1957 m.) Tyrimas parodė prielaidas, kurias lyderis padarė apie lyderių elgseną (X teorija, Y), o Abraham Maslow (1954), ChrisArgyris (1964) ir Frederick Herzberg (1966) sutelkė dėmesį į veiksnius. tai prisidėjo prie humanizmo ir vystymosi. Šios įvairios (ir dažnai lyginamosios) išvados prisidėjo prie fundamentinių tyrimų, pagal kuriuos dr. Hersey sukūrė „Situational Leadership“ modelį, pirmą kartą paskelbtą 1969 m. apibendrindamas visus tipus ir stilius jis sakė: ,,Nėra tokio dalyko kaip blogas lyderystės tipas - jie visi veikia! Lyderystė - tai mokymasis, kada naudoti kiekvieną stilių norint veiksmingai daryti įtaką kitiems."

  • Microsoft Word 91 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4163 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Situacinė lyderystė
    10 - 1 balsai (-ų)
Situacinė lyderystė. (2019 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/situacine-lyderyste.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 22:26
×
112 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo