Šių dienų jaunimo netaisyklinga kalba


Įvadas. Jaunimo kalbos analizė. Skolinių gausa jaunimo tarpe. Jaunimo kalboje gausu žargonų, slengų ir žodžių su nevartotinais priešdėliais. Lietuvių kalbos kultūros klaidos versle vartojamoje kalboje. Kalbos kultūros klaidos ir jų pataisymas. Kalbos kultūros apklausos rezultatai. Išvados. Literatūra.

Ši tema aktuali verslo ekonomikai, nes joje dažnai susiduriame su netaisyklingos kalbos vartojimu, todėl ypač svarbu apžvelgti iš kur kyla kalbos kultūros. Susiduriame su problema, jog kalbos kultūros klaidas daro valdininkai dalyvaudami televizijos laidose ar kalbėdami radijuje, o klaidos tikrai neturėtų būti daromos.Verslas yra neįsivaizduojamas be kalbos vartojimo, tačiau kalba gali ne tik praturtinti, bet ir visiškai sužlugdyti verslo planus. Kalbos kultūros klaidos gali labai pakenkti verslui, dėl atstovo parašyto netvarkingo dokumento, ar netinkamos viešosios kalbos. Visa tai tampa dideliu ginklu konkurento rankose.

Savarankiško darbo tikslas – apžvelgti, kas yra kalbos kultūra, pateikti aktualias šių dienų kalboje daromas klaidas, apžvelgti klaidas ir susipažinti su jaunimo kalba, supažindinti savo grupės draugus su netaisyklinga kalba, kuri juos supa kiekvieną dieną. Taip pat, paviešinti rastas kalbos kultūros klaidas, jas ištaisyti bei skatinti vartoti tik taisyklingą lietuvių kalbą.

Išanalizuoti, kas yra skoliniai, kokios jų atsiradimo jaunimo kalboje piežastys. Išanalizuoti kokią įtaką jaunimo kalbai turi bendravimas internetinėse erdvėse. Apžvelgti ko gausu jaunimo kalboje.

Apžvelgti kokios kalbos kultūros klaidos daromos versle vartojamoje kalboje.

Pateikti ir ištaisyti interneto sveitainėse rastas lietuvių kalbos kultūros klaidas.

Šį darbą sudaro dvi dalys: teorinė ir praktinė. Teorinėje dalyje pristatoma visa informacja apie šių dienų jaunimo daromas klaidas kalbos kultūroje. Praktinėje dalyje bus nagrinėjamos kalbos kultūros klaidos ir apklausos rezultai, kalbos kultūros klaidos bus ištaisytos, sugrupuotos, pakomentuotos. Apklausos rezultatai bus išanalizuoti, bei pakomentuoti.

Šiam darbui atlikti numatoma naudotis mokomaisiais leidiniais, norminiais teisės aktais, nuotolinio mokymosi aplinka, internetiniais puslapiais, remsiuosi internetiniu Lietuvių kalbos žodynu.

Kalbos kultūra- tai kalbos taisyklingumas, kuris labai svarbus bendrinei kalbai. Bendrinė kalba-tai visai tautai bendra viešojo bendravimo kalba, kurios gausu raštuose, leidžiamojoje periodinėje spaudoje, televizijoje. Kalbos kultūra kiekvienam kalbančiajam ar rašančiajam padeda sėkmingiau pasinaudoti visomis trimis kalbos funkcijomis: informacine, kuria supažindiname pašnekovą su įvariais faktais; apeliacine, kai raginame imtis kokios veiklos; emocine, kai norime sukelti kieno nors tam tikrus jausmus, sukurti nuotaiką. Visi žinome, kad mūsų kalba sena, garbinga, artima indoeuropiečių proklabei. Kalbos kultūra svarbiausia yra bendrinei kalbai, nes tai – visai tautai bendra viešojo bendravimo kalba. Šiuo požiūriu labai svarbu suderinti bet kuriai kalbai itin svarbią tikslingumo funkciją su taisyklingumu. Tai labiausiai pajuntame, kai susiduriame su gausybe naujų svetimkalbių terminų, kurių nenusistovėjęs vartojimas sudaro nemažai keblumų.

Verslo ekonomistams taip pat yra ypač svarbu vartoti taisyklingą lietuvių kalbą, puikiai išmanyti kalbos kultūrą, nes tai sudaro pagrindą laisvai išreikšti savo nuomonę, diskutuoti ir būti teinigai suprastam. Netaisyklingos lietuvių kalbos vartojimas turi nemažą įtaką autoriteto ir pasitikėjimo užsitarnavimui. Tiek klientai tiek užsakovai visuomet atkreipia dėmesį į bendradarbiavimo kokybę, todėl kalbos kultūra yra neatsiejama to dalis. Išsilavinęs lankytojas, klientas gali atsisakyti bendradarbiauti su įmone ar įsigyti jos siūlomų produktų ar paslaugų, jei įmonės vadovas vartos klaidingą lietuvių kalbą. Dėl netaisyklingos kalbos, gali kilti abejonių tiek įmonės veiklos kokybe, tiek siūloma preke ar paslauga. Taigi kiekvienas save gerbiantis verslininkas turi stengtis nedaryti klaidų kalbos kultūroje, tada turės daugiau klientų norinčių su jais bendradarbiauti.

  • Microsoft Word 181 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3325 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Šių dienų jaunimo netaisyklinga kalba
    10 - 4 balsai (-ų)
Šių dienų jaunimo netaisyklinga kalba. (2015 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/siu-dienu-jaunimo-netaisyklinga-kalba.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:40
×