Šiuolaikinė ekonomikos teorija, jos tyrimo objektai ir metodai referatas


Įvadas. Šiuolaikinė ekonomikos teorija. Mikroekonomika ir makroekonomika. Šiuolaikinės ekonomikos teorijos objektas. Ekonomikos teorijos tyrimo metodai. Išvados. Naudotos literatūros šaltiniai.


Darbo tikslas: išanalizuoti, palyginti ir įvertinti šiuolaikinę ekonomikos teoriją, jos tyrimo objektą ir metodus teoriniame ir praktiniame lygmenyje.

Išanalizuoti ir palyginti visus galimus šiuolaikinės ekonomikos teorijos tyrimo metodus. Tyrimo metodai:

Ekonomikos teoriją reikia išmanyti ir studijuoti, nes jos problemos susijusios su mumis visais.

Ekonomika nagrinėja visuomenines, o kartu ir politines problemas, kurios yra svarbios kiekvienam žmogui.

Kad būtų paprasčiau orientuotis ekonomikoje ji skirstoma i dvi grupes: mikroekonomiką ir makroekonomiką. Mikroekonomika nagrinėja įmonių, individualių vartotojų, išteklių savininkų elgseną ir kaip visi šie dalykai veikia kainas, gamybą ir pajamas. Mikroekonomikos tikslas yra nustatyti pasekmes ir rezultatus įvairiose rinkose. Jos tyrimo objektai yra namų ūkis, firmos, seimas ir kitos institucijos, rinka. Makroekonomika nagrinėja bendrą ekonomikos veikimą naudodamasi suvestiniais duomenimis. Jos tyrimo objetai yra nedarbas, infliacija, ekonominis augimas. Makroekonomikos tikslas yra paaiškinti ekonomikos kaip sistemos veikimą. Ji leidžia žmonėms suvokti, nuo ko priklauso šalies ekonominis augimas.

Vienas iš šios problemos sprendimo būdų yra gamybos galimybių kreivė. Ji parodo kokius dviejų produktų derinius galima pagaminti naudojant ribotus išteklius ir tam tikrą gamybos technologiją. Taip yra pagamina daugiau produktų, kurie tenkina žmonių poreikius. Tai, kokiu būdu pasirenkama viena iš ribotų išteklių panaudojimo alternatyvų, priklauso nuo ekonomikos sistemos. Nuo jos priklauso ir atsakymas i klausimus ką, kaip ir kam gaminti. Ekonomikos sistemos skirtomos i papročių, grynojo kapitalizmo, komandinę ir mišriąją. Grynoji kapitalistinė ekonomika remiasi privačia nuosavybe, čia vyrauja ekonominė laisvė, valstybė visiškai nesikiša ir neturi jokios įtakos . Esant šiai ekonominei sistemai, individai gali užsiimti bet kokia veikla, jei tik turi pakankamai lėšų. Papročių ekonomikoje problemos sprendžiamos remiantis religiniais papročiais ir tardicijomis. Tokia sistema dažniausiai pasitaiko silpnai išsivysčiusiose šalyse.

Komandinė ekonomika yra valstybės nuosavybė. Čia sprendimus priima vienas centras. Komandinėje ekonomikoje atsiranda sunkiai įveikiamų problemų, kai bandoma viename centre apdoroti visą informaciją. Ir paskutinė ekonominė sistema yra mišrioji kapitalistinė. Čia vyrauja ekonominė laisvė, bet daugumą sprendimų priima vyriausybė. Ji skatina ekonomikos stabilumą ir augimą.

Gėrybės gali būti skiriamos į dvi grupes. Pirma iš jų - laisvosios, kurių yra labai mažai, tai atmosfera,

saulės šviesa, vėjas, lietus. Antra grupė yra ekonominės gėrybės. Šiai grupei priklauso žaliavos, vanduo, prekės, visi realūs objektai, kurie tenkina žmonių poreikius. Ekonominėms gėrybėms būdingi tam tikri bruožai: rinkoje jos turi nustatytą kainą; yra ribotos, naudingos bei vertingos, ir jų gamybai skiriamos išlaidos.

Šiomis gėrybės žmonės pagerina savo materialinį ir dvasinį gyvenimą, na, o poreikių patenkinimas ir yra svarbiausias ūkinės veiklos uždavinys. Tačiau, kad gėrybės būtų teikiamos, tenkinat poreikius, reikalingi ištekliai, kurie yra riboti. Ištekliai yra visa tai, kas naudojama gėrybių gamyboje. Jie dar gali būti vadinami gamybos veiksniais. Gamybos veiksniai skirstomi į keturias grupes: žemė, darbas, kapitalas ir verslumas. Žemė – tai visi iš gamtos imami ištekliai. Darbas – žmonių protinė ir fizinė veikla. Šis išteklius ribotas, nes ribotas darbingo amžiaus žmonių skaičius. Taip pat žmogus gali dirbti tik tam tikrą valandų skaičių. Ribotumą lemia ir kvalifikacija bei profesionalumas.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (5345 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvardas
  • Šiuolaikinė ekonomikos teorija, jos tyrimo objektai ir metodai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Šiuolaikinė ekonomikos teorija, jos tyrimo objektai ir metodai referatas . (2017 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikine-ekonomikos-teorija-jos-tyrimo-objektai-ir-metodai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 10:37
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo