Šiuolaikinė ekonomikos teorija, jos tyrimo objektas ir metodai referatas


Tyrimo objektas nustatomas. Šiuolaikinės ekonomikos teorijos.

Įvadas. Ekonomikos teorijos apibrėžimo samprata. Mikroekonomikos ir makroekonomikos samprata. Ekonomikos sistemos. Ekonomikos teorijos metodai. Pozityvinė ir normatyvinė ekonomika. Išvados. Literatūra.

Taigi, žinant, kuo skiriasi mikroekonomika nuo makroekonomikos, galima lengviau nustatyti ekonomikos tyrimo objektą.

Išanalizavus ekonomikos sistemas, galima pastebėti ekonomikos skirtumus, kokiais būdais bandoma spręsti problemas dėl ribotų išteklių.

funkcinės analizės - vienų kintamų dydžių priklausomybės nuo kitų kintamų dydžių analizė;

indukcija - tai metodas, kai nuo atskirų faktų, teiginių einama prie bendresnių teiginių (Skominas, 2000, p. 26);

dedukcija - metodas, kai nuo bendrų teiginių einama prie atskirų, konkretesnių teiginių (Skominas, 2000, p. 27);

ribinė analizė - naudojama siekiant optimizuoti išteklių panaudojimą ir maksimalizuoti pelną;

sisteminės analizės metodas - ekonomika nagrinėjama kaip sistema;

Pozityvinės arba aprašomosios, ekonomikos tikslas – parodyti, kaip veikia ekonomika. Ji aiškina pasaulį tokį, koks jis yra ir kaip jį gali keisti įvairios ekonominės jėgos. (Wonnacott, 1993, p. 37). Pozityvioji ekonomikos teorija atlieka tyrimus greičiau to, kas “yra” ekonomikos teorijoje, negu to, kas “turėtų būti”. Dėl pozityvinių teiginių retai kada ginčijamasi, kadangi jie atspindi objektyvią tiesą. Remdamasi ekonominių reiškinių ir faktų analize, pozityvinė teorija siekia nustatyti ekonominius dėsnius ir dėsningumus. Labai svarbi pozityvinės ekonomikos funkcija yra prognozės. Nustatę ir išmatavę ryšius tarp veiksnių, ekonominius dėsnius ir dėsningumus, galime numatyti, kaip keisis ekonominis reiškinys, pasikeitus sąlygoms ar aplinkybėms.

Taigi, pagrindinis skirtumas tarp pozityvinės ir normatyvinės ekonomikos yra tas, kad pozityviniai teiginiai remiasi faktais, normatyviniai – yra sudėtingesni, remdamasi pozityvinės ekonomikos nustatytais faktais, vertina ir rekomenduoja įvairius ekonominius sprendimus. Pozityvinė ekonomika nurodo problemą, o normatyvinė - siūlo, kaip ją galima būtų išspręsti.

2. Tyrimo objektų turi daug, tačiau geriausiai juos įvardija mikroekonomikos ir makroekonomikos sąvokos.

3. Tyrimo metodai skirtingai nuo gamtos mokslų atstovų, yra žymiai sunkesni ekonomistams, tiek patikrinti teorijas, tiek ir jų pagrindu prognozuoti ekonominius reiškinius, kadangi dažniausiai neįmanoma atlikti ekonominių eksperimentų, kurie remiasi nuolat besikeičiančia žmonių elgsena.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2036 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistė
  • Šiuolaikinė ekonomikos teorija, jos tyrimo objektas ir metodai referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Šiuolaikinė ekonomikos teorija, jos tyrimo objektas ir metodai referatas. (2015 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikine-ekonomikos-teorija-jos-tyrimo-objektas-ir-metodai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 17:08
×