Šiuolaikinė lyderystė


Įvadas. Šiuolaikinės lyderystės samprata. Lyderystės procesas. Šiuolaikinės lyderystės įtaką organizacijoje. Išvados. Literatūra.


Šiandienos žmonėms visame pasaulyje lyderystė yra iššukis ir puiki galimybė realizuoti save tiek profesineme, tiek asmeniniame gyvenime. Tobulėjant visuomenie, žmogui nebeužteka pasenusios vadovavimo sistemos, jiems reikia kažko naujo, kas galėtu įkvėpti visus darbuotojus ir vesti juos į priekį, todėl visuomenėje atsirado nauja valdymo sistema. Ji yra paremta lyderystės principu, tai atvėrė naujas galimybes vadovams ir jų darbuotojams dirbti ir stengtis pasiekti tikslo, su mažiausiais ištekliais ir bendradarbiavimo tarpusavyje. Lyderystė ne tik vadovavimas ir kontrolė tai, taip pat kūrybiškumas, naujovių įgyvendinimas ir tobulėjimas ne tik vadovo bet ir pačių darbuotojų. Tai atveria naujas galimybes ne tik vadybos srityje bet ir visame visuomenės bei žmogaus gyvenime.

Dėl nuolatinių XXI a. Kaitos procesų kinta organizacijų valdymo prioritetai, jų vadovams sukurdami naujus iššūkius. Vis dažniau pripažįstama, jog sąlygos ir iššūkiai ateityje bus dar sudėtingesni organizacijose, todėl vis labiau reikės ne vadovų, o lyderių, turinčių ne vien tradicinių verslo administravimo įgūdžių bet ir turėti kritinį mąstymą, kuris šiomis dienomis tampa vis svarbesnis, kiekvieno žmogaus gyvenime. Vadovavimas tampa nepopuliarus, nes nebeužtenka vien stabilizuoti organizacijos padėtį ir palaikyti nuolatinę pusiausvyrą, vadovams reikia patiems inicijuoti pokyčius, skatinti inovacija ir naujoves. Vystant sėkmingą verslą nebeužtenka vien tik asmeninės iniciatyvos ir siekimo viską daryti pačiam. Būtinas ir darbuotojų palaikymas, vyraujančios tendencijos rodo, kad komandinis darbas labiau vertinamas organizacijoje, nes tik komandoje žmogus gali, ne tik lengviau įveikti savo darbą bet ir tobūlėti, vystitis, kaip asmenybė ir dar efektyviau dirbti organizacijoje. Lyderystė – tai kūrybinė ir dvasinė galia, kai lyderiui paklūstama ne todėl, kad tai privaloma, o todėl, kad taip norima. Tai poveikio žmonėms menas, kai veikiama asmeniniu pavyzdžiu, inspiruojant vizijas ir pokyčius, pritraukiant kitus asmenis eiti kartu.(1, 4).

Egzistuoja daug skirtingų lyderystės reiškinių aiškinančių požiūrių. Vieni mokslininkai lyderystę sieja su asmeninėmis lyderio savybėmis, ar elgsena, kiti tai vertina kaip situacijos sąlygojama reiškinį, treti supranta kaip sąveikos tarp lyderio ir siekėjų. Lyderiai dažnai išsiskiria iš grupės jie ne tik turi galimybę priimti sprendimus, bet jie turi gebėjimų priimti juos ir daryti įtaką kitiems žmonėms. Lyderystė paremta ne tik vieno vadovo sprendimu, bet ir mokėjimu daryti įtaką kitiems žmonėms, organizacijai, siekiant bendrų tikslų. Organizacijoje lyderiai turi būti asmenybės, darantys teigiamą įtaką žmonėms, produktyviai panaudojant išteklius bei siekiant užsibrėžtų tikslų.

Lyderis privalo ne tik būti individualybė bet ir asmenybė kuri gali įtraukti grupę ir kitus žmones į orientacija.

Lyderystė atveria naujas galimybes organizacijoms plėstis, vystytis. Jos parodo naują lygį organizacijos valdyme žmogus tampa ne tik kontrolės, pusiausvyros palaikymo dalimi, bet ir nauja kūrybiškumo gyslelė kuri užveda visus dirbti, stengtis pasiekti bendrą tikslą ir tobulėti kartu su lyderiu. Atsiradus vis naujai siekėjų kartai, iš principo lyderystė praktiškai nepakito. Lyderystė turi ganėtinai plačią reiškimosi sferą – nuo politikos, valstybės valdymo iki organizacijos ir komandų valdymo. Lyderystė anksčiau daugiausiai buvo svarbi politikoje, karyboje, tai šiuolaikinėje visuomenėje lyderystė tampa vis svarbesnė organizacijų valdymo procese. Norint tapti lyderių reikia daug dirbti turėti ne tik analitinį mąstymą bet ir kūrybos, o svarbiausia lyderiu gali būti tas žmogus, kuris įtraukia kitus į savo veiklą sugeba paveikti kitus ir žino, kad jo sekėjai viską daro savo valia.

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (5501 žodžiai)
  • Kolegija
  • Natalija
  • Šiuolaikinė lyderystė
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiuolaikinė lyderystė. (2018 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikine-lyderyste.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 22 d. 00:15
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema