Šiuolaikinė politologija


Viešosios politikos konspektas. Legitimaus viešpatavimo tipai. Siuolaikine politika. Šiuolaikiniai politiniai karai.

Politikos sąvoka. Politikos mokslo raida. Bihevioralistinė revoliucija. Šiuolaikinės politikos mokslo raidos tendencijos. Politikos mokslo šakos. Šiuolaikiniai politiniai režimai. Valdžia ir jos raiškos formos. Weberio legitimaus viešpatavimo tipai. Liberalizmas. Klasikinis liberalizmas. Konservatizmas. Naujoji dešinė. Nacionalizmas. Socializmas. Konstitucija. Biurokratijos teorijos. Politinė kultūra ir demokratija. Politinis dalyvavimas. Partijų tipai. Partinių sistemų klasifikacija. Rinkimų sistemos. Partijų šeimos. Rinkiminio elgesio teorijos.

Tyrimų sritys: karai, konfliktų tarp valstybių sprendią tiria viešosios politikos (public poą tiria politinių struktūrų ir politinio proceso panašumus ir skirtumus tarp šalių arba šalies viduje.

Tyrimų sritys: lyginamosios instą visų gyvenimo sričių politizavimas ir kontroliavimas, ribų demokratinis metodas yra tokia institucinė politinių sprendimų priėmimo tvarka, kai tam tikri individai per konkurencinę kovą dą sugebėjimas pasiekti, kad negeidautinosą liberalios demokratijos yra ‘buržuazinės’ demokratijos, manipuliuojamolegitimi valdžia – valdžia, visuotinai pripažįstama kaip teisėta ir teisinga, ą remiasi atsidavimu lyderiui, turinčiam charizmą – pašaukimą, išskirtinius sugebėjimus, psichologiškai ą remiasi tikėjimu nustatytomis taisyą kiekvienas žmogus yra savarankiška, racionali būtybė, gebanti pati susiforasmeninės naudos siekis yra naudingas visuomenei, nes pelnas gali būti gautas tik duodant naudos ką laisva rinka sukuria su žmonių lygybe nesuderinamas socialines pasekmes, kurių šalinimui reikalinga tam tikra ribota gėrą kiekvienas žmogus visuomenėje priklauso nuo kitų, kiekvienas yra atsakingas žmogus nėra logiškai pirmesnė būtybė negu visuomenė, asmenybę suformuoja bendruomenė, kuriai jis priklauso.

Kalbos svarba: be kalbos neturėtume moralės, negalėtume interpretuoti savo veiksmų, o kalba – socialivalstybė negali būti neutrali konką klaidinga ekonominė teorija: 1) centralizuotas ekonomikos planavimas nėra efektyvus ir negakritika: ar rinkėjai tikrai renkakritika: toks parlementas atspindėtų ir visuomenės blogybes –apą biurokratinis administravimo organizacijos tipas () grynai techniniu požiūriu yra pajėgus pasiekti aukščiausią efektyvumo laipsnį iparapijinė kultūra ą žmonės nenori ir negali dalyvauti politikoje, neturi nei žinių, nei nuomonės apie politinę sistemą (pvz. Gentinės visuomenės).

Pavaldinio kultūra ą žmonės žino apie politinę sistemą, vertina ją, bet nemano galintys dalyvauti politikoje (autoritarinės visuomenės).

Dalyvio kultūra ą žmonės ne tik domisi politika ir vertina politinę sistemą, bet ir laiko są visų trijų tipų, ypač dalyvio ir pavaldinio, mišinys, suderinantis 1) pakankamą piliečių aktyvumą ir 2) paklusnumą ir pasitikėjimą valdžia, suteikiantį jai galimybę efektyviai dirbti.

  • Politologija Konspektas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2986 žodžiai)
  • Šiuolaikinė politologija
    8 - 1 balsai (-ų)
Šiuolaikinė politologija. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikine-politologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:34
×