Šiuolaikinė vaikų literatūra


Šiuolaikinė vaikų literatūra. Aurelija Čeredėjevaitė. Bibliografija. Kūryba. Gintarė Adomaitytė. Premijos. Bibliografija. Kūryba. Vilė Vėl. Bibliografija. Kūryba. Jurga Ivanauskaitė. Bibliografija. Kūryba.

Šiuolaikinė vaikų literatūra(Aurelija Čeredėjevaitė,Gintarė Adomaitytė, Vilė Vėl, Jurga Ivanauskaitė ) .

Aurelija Čeredėjevaitė (g.1955 m. 22 d. Klaipėdoje).

Aurelija Čeredėjavaitė – lėlių teatro aktorė ir režisierė, kurianti spektaklius vaikams bei rašanti pjeses teatrui. Ji pripažįsta, kad dažniausiai pasakas pradeda kurti kaip lėlių spektaklį, tik vėliau kai kurios jau nebetelpa į teatro rėmus ir išauga, o kitos – atvirkščiai – lieka mažutės ir užsispyrusios nenori augti.

Laumžirgių namai : [novelė]. Vilnius: Agora, 2001. Vėjų miesto pasakos : [novelė]. Vilnius: Gimtasis žodis, 2003. Debesėlis ieško vardo: [pasakos]. Šiauliai: Šiaurės Lietuva, 1999Pasaka apie liūdną arklį. Panevėžys: Magilė, 2000Sparnuotos iškabos: [pasakojimai apie rašytojus]. Vilnius: Gimtasis žodis, 2002Kelio dulkės, baltos rožės: Apie palaimintąjį Jurgį Matulaitį. Alytus: Marijos Nekaltojo prasidėjimo vargdienių seserų vienuolija, 2003Šokis ant stalo: [esė]. Vilnius: Gimtasis žodis, 2004 Gėlių gatvė: [romanas]. Vilnius: Gimtasis žodis, 2005Avis artistė: [pasaka]. Vilnius: Gimtasis žodis, 2005Gražuolės vaikai: [pasakojimai apie rašytojus]. Vilnius: Gimtasis žodis, 2006  .

Gintarė Adomaitytė šiuolaikinės lietuvių vaikų literatūros kūrėja. Jos pasakose yra žaidimo, nonsenso elementų (mažame mieste „lyja sniegas ir sninga lietus“), aptinkame ir pasakų apie žaislus (toy stories) tekstų modelį, bet svarbiausias jų bruožas yra poetiškumas, alegorinės užuominos. Atpažįstame Oskaro Vaildo, Hanso Christiano Anderseno literatūrinių pasakų tradiciją, tačiau G. Adomaitytės tekstai nėra per daug sudėtingi, visiškai suvokiami ikimokyklinio amžiaus bei pradinių klasių skaitytojams ir ugdo tikros, meniškos literatūros pojūtį.

  • MS PowerPoint 1158 KB
  • 2016 m.
  • 20 puslapių (1094 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jelena
  • Šiuolaikinė vaikų literatūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Šiuolaikinė vaikų literatūra. (2013 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikine-vaiku-literatura.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 06 d. 03:31
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo