Šiuolaikinėje literatūroje ryškėja naujas garsą, vaizdą ir poeziją jungiantis audiovizualinės poezijos žanras. Menų sintezė - Kalba, 9 potemė


Laiškas apie audiovizualinę poezija. 9. šiuolaikinėje literatūroje ryškėja naujas garsą, vaizdą ir poeziją jungiantis audiovizualinės poezijos žanras. ar tokio pobūdžio menų sintezė praplečia ar susiaurina kalbos galimybes? savo mintis.

9 potemė 12 klasei 2015 m. Kalba. Literatūra ir išplėstinis planas. Potemė apie audiovizualinę poeziją. Poezijos žanras apjungiantis garsą, vaizdą ir poeziją. Ar audiovizualinė poezija susiaurina ar praplėčia kalbos galimybes? Šie klausimai nagrinėjami potemėje.
9. Šiuolaikinėje literatūroje ryškėja naujas garsą, vaizdą ir poeziją jungiantis audiovizualinės poezijos žanras. Ar tokio pobūdžio menų sintezė praplečia ar susiaurina kalbos galimybes? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.

Visų pirma norėčiau argumentuoti, kodėl pasirinkau šią temą. Ji man pasirodė viena originaliausių ir aktualiausių, nes nagrinėja būtent šių dienų poetines tendencijas. Taigi man ši tema buvo puiki proga pasidomėti, kas tai yra „audiovizualinė poezija“ ir kaip ji vystoma Lietuvoje. Temos pavadinime yra iškeltas klausimas, ar tokia poezija ir apskritai „tokio pobūdžio menų sintezė praplečia ar susiaurina kalbos galimybes“? Manau, kad atsakymas gali būti daugialypis. Pamėginsiu į jį atsakyti šios kalbos metu. Argumentavimui naudosiu įvairius kultūrinius pavyzdžius.

Taigi visų pirma, kas tai yra „audiovizualinė poezija“. Manau, svarbiausia išsiaiškinti žodį „audiovizualinė“. Žodis „audiovizualinis“ apibūdina dalyką, kuris suvokiamas vienu metu klausa ir rega. Su audiovizualumu, mano nuomone, labiausiai susijusi yra reklama, nes joje išnaudojamas ir garsas, ir vaizdas, ir tekstas. „Audiovizualinė poezija“ – tai tokia kūrybinė išraiškos forma, kai poezijai geriau atskleisti yra panaudojama vizualizacija ir garso efektai. Rengiami performansai, pridedami tam tikri sumontuoti vaizdai arba pritaikoma muzika. Lietuvoje audiovizualinė poezija nėra labai didelė naujiena.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1240 žodžiai)
  • Mokykla
  • Šiuolaikinėje literatūroje ryškėja naujas garsą, vaizdą ir poeziją jungiantis audiovizualinės poezijos žanras. Menų sintezė - Kalba, 9 potemė
    10 - 6 balsai (-ų)
Šiuolaikinėje literatūroje ryškėja naujas garsą, vaizdą ir poeziją jungiantis audiovizualinės poezijos žanras. Menų sintezė - Kalba, 9 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikineje-literaturoje-ryskeja-naujas-garsa-vaizda-ir-poezija-jungiantis-audiovizualines-poezijos-zanras-menu-sinteze-kalba-9-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:07
×