Šiuolaikinės filosofijos samprata


Šiuolaikinės filosofijos dalykas. Šiuolaikine filosofija. Koks yra siuolaikines filosofijos dalykas. Kas yra siuolaikines filosofijos dalykas. Siuolaikines filosofijos dalykas nekrasas. Šiuolaikinė filosofijos samprata. Siuolaikine filosofija isvados. Magistro darbas word filosofija. Filosofijos dalykas. Filosofija šiuolaikiškai testas.

Šiuolaikinės filosofijos samprata. Pranešimas.

Zodis „filosofija“ išvertus iš graikų kalbos reiškia „išminties meilė“. Knygos pirmasis skyrius pradedamas klausimu „Kas yra filosofija ir ko ji verta?“, autorius teigia jog tai yra ginčijamas dalykas. Kiekvienas į šį mokslą žiūri skirtingai, vieni i ją žiūri su baiminga pagarba, kiti kaip į niekam nereikalingas svajotojų išmones. Dėl tokių mąstymų yra padaroma išvada jog tai kas vadinama filosofija ištikrųjų duoda pagrindą tokiems prieštaringiems mąstymams.

Filosofija ir mokslas nėra sietini dalykai. Ji apima daug sričių, tačiau tai kas tapo moksliniu pažinimu tai jau nebėra filosofija, be to filosofiniam mąstymui skirtingai nei moksliniam pažanga nėra būdinga. Taip pat galima sakyti, kad filosofija nėra visų vienodai pripažįstama, nes jos siekiamas tikrumas nėra vienodas kiekvienam intelektui. Mokslas apima tam tikrus objektus apie kuriuos visiems žinoti nėra būtina, o filosofija tai daugiau nei mokslinis pažinimas, ji apmąsto būties visumą liečiančią žmogų kaip žmogų.

Tačiau yra keli pavyzdžiai kur filosofija pasireiškia be mokslo. Pirma tai, Karlo Jasperso teiginys jog filosofija yra prieinamas dalykas kiekvienam, šį teiginį autorius pagrindžia taip: „Juk net painiausi filosofijos specialistų klystekliai turi prasmę tik tada, kai jie baigiasi žmogaus būtyje, kurią lemia tai, kaip žmogus suvokia būtį ir save patį joje“.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1507 žodžiai)
  • Universitetas
  • J
  • Šiuolaikinės filosofijos samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Šiuolaikinės filosofijos samprata. (2012 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikines-filosofijos-samprata.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 07:01
×