Šiuolaikinės meno teorijos Postmodernistinė kryptis


Šiuolaikinės meno teorijos. Postmodernistinė kryptis. Postmodernaus meno ištakos. Kritikų indėlis. Postmodernizmo terminas. Postmodernizmo požymiai. Pagrindiniai Postmodernaus meno principai. Postmodernizmo mokyklos. Dekonstrukcinis postmodernizmas. Konstruktyvistinis Postmodernizmas. Žymiausi postmodernaus meno teoretikai. Robert rosenblum. Robert hughes. John russell. Rosalind krauss. Francois Lyotard pamatinės pastabos.

Prieš pat susiformuojant postmodernizmui meno pasaulyje vyravo abstraktusis ekspresionizmas. Buvo manoma, kad arba reikia pabrėžti formaliuosius meno elementus, arba koncentruotis ties emocine reakcija į meną. 1960 metais šis susidomėjimas slūgo. Artistai ėmė atrasti medijų – meno sąsajas ir rinkosi tokias pakraipas kaip konceptualizmas, super-realizmas ir neo-ekspresionizmas, kurie iš esmės buvo postmodernaus meno pirmtakai.

Šeštajame XX a. dešimtmetyje kritikas Leslie Fiedler pateikė argumentus, kad keičiasi pažiūra į tradicines vertybes ir kad meno vertinime turėtų būti daugiau pozityvumo, o ne negatyvumo. Leslie Fiedler teigė, kad postmodernizmas nužymi lūžį, kai nebemanoma, kad menas yra elitinis. Panašiu principu Susan Sontag sakė, kad postmodernizmas pasiūlo spontaniškumą, galimą identifikuoti su amerikietiška kontrakultūra šeštajame dešimtmetyje.

Šis periodas žymi poslinkį link mokslinės literatūros, pornografijos, popkultūros, žanrų, kurie įprastai laikomi neliteratūriniais.

Panaikinama riba tarp elitinio meno ir masių meno.

Leslie Fiedler manymu, postmodernistinis menas turi būti naujas savo forma, pasisakantis prieš perdėtą rimtumą, perdėtą menininko garbinimą, prieš autoritetus, modernistinius mitus.

Į filosofijos leksiką postmodernizmas persikėlė 1979 metais, kai Jean-Francois Lyotard paskelbė veikalą “Postmodernus būvis”. Nors ištakas galima matyti ir Kanto “Koperniko revoliucijoje”, kai sakoma, kad mes nepažįstame pačių daiktų bei reikšmę turi daiktų reprezentacijos. Taip pat Hegelio objekto ir sujekto svarstymuose. Ištakos matomos ir Kierkegaard, Marx, Nietzsche, Heidegger filosofijoje.

  • MS PowerPoint 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (756 žodžiai)
  • Ernesta
  • Šiuolaikinės meno teorijos Postmodernistinė kryptis
    10 - 7 balsai (-ų)
Šiuolaikinės meno teorijos Postmodernistinė kryptis. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikines-meno-teorijos-postmodernistine-kryptis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 05:41
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo