Šiuolaikinės technikos metalai skaidrės


Šiuolaikinės technikos metalai. Įvadas. Titanas. Tantalas. Chromas ir nikelis. Molibdenas. Testas. Kuris metalas yra technikos konstrukcinė medžiaga (pvz. Iš kokio metalo pagamintas elektros lemputės kaitinimo siūlelis? Kuris metalas yra biologiškai nežalingas gyviesiems organizmams? Iš nichromo, kuriame nikelis sudaro 80%, o chromas 20%, negamina. Kuris iš šių metalų yra molibdenas? Kuris iš oksidų naudojamas juvelyriniams dirbiniams kaip deimantų pakaitalas? Ką gamina iš molibdeno? Kokios spalvos yra grynas volframas? Iš kurio metalo daromos skulptūros, meno dirbiniai? Kur naudojamas tantalas?

Sužinosite: Kokie metalai yra naudojami šiuolaikinėje technikoje, prietaisuose; Kaip metalai atrodo; Jų savybes.

Titanas yra devintas pagal paplitimą cheminis elementas Žemėje (sudaro 0,6 % Žemės plutos masės). Tai lengvas, tvirtas, blizgantis, atsparus korozijai, sidabriškai metalinės spalvos metalas. Titano šiluminis ir elektrinis laidumas yra mažas. Grynas titanas yra gana kalus (ypač aplinkoje be deguonies).

Iš titano daromos skulptūros, meno dirbiniai. Titano lydiniai naudojami mašinoms, laivams, lėktuvams. Itin svarbus medicinai - iš titano lydinių daromi įvairūs medicinos instrumentai chirurgams : mentelės, replės, veidrodžiai, kaltai, dantų implantų varžtai. Titanu dengiamos laikrodžių dalys. Sintetinis TiO2 naudojamas juvelyriniams dirbiniams kaip deimantų pakaitalas. TiO2 naudojamas baltiems dažams, popieriui, stiklo keramikai, grindų dangoms, kosmetikos priemonėms gaminti.

Šie metalai lydosi labai aukštoje temperatūroje (tlyd.V = 1915 oC, tlyd.Ta = 2980 oC), atsparūs korozijai, stiprūs, nedaug plečiasi nuo šilumos. Daugiausia vanadžio sunaudojama plienui legiruoti. Toks plienas yra stiprus, elastingas. Jo ypač reikia gaminat automobilius. Iš jo gaminamos spyruoklės ir įvairių mechanizmų detalės. Vanadis kenksmingas gyviesiems organizmams.

Kuris metalas yra technikos konstrukcinė medžiaga (pvz. laivų, automobilių detalių/dalių)?

A) Vielos B) Šildymo spiralių C) Lempučių siūlelių.

Iš nichromo, kuriame nikelis sudaro 80%, o chromas 20%, negamina:.

A) Pilkos arba juodos B) Baltos arba sidabrinės C) Juodos arba geltonos.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 843 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (662 žodžiai)
  • Keksiukas
  • Šiuolaikinės technikos metalai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Šiuolaikinės technikos metalai skaidrės. (2015 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikines-technikos-metalai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 15:41
×