Šiuolaikiniai finansai ir finansinės paslaugos (Elektroninė bankininkystė)


Bankininkystės savarankiškas darbas.

Įvadas. Teorinė dalis. Bankininkystės samprata. El. saugumas. Bankininkystės rūšys. Elektroninės bankininkystės privalumai ir trūkumai. Elektroninės bankininkystės teikiamų paslaugų vartotojai. Praktinė dalis. Bankų pristatymas. Bankų tyrimas, remiantis apklausa. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Šiuolaikinėje visuomenėje didelę įtaką daro greitai spartėjančios ir tobulėjančios technologijos. Vis didėja informacinių technologijų plėtra, todėl visuomenė turi būti išsivysčiusi, ir galėtų įvertintin interneto įtaką ekonominiams, politiniams ir socialiniams pokyčiams. Vienas iš svarbiausių aspektų yra elektroninė bankininkystė. E. bankininkystė mums padeda greičiau ir patogiau atlikti reikiamas funkcijas, todėl daugelis žmonių neapseitų be šio dalyko. Dėl vieno svarbaus aspekto, tai laiko. Per interneto banką, mums yra daug lengviau tiesiog keliais paspaudimais pervesti pinigus į kito žmogaus sąskaitą ar sumokėti už tam tikras paslaugas ir greičiau atlikti reikiamas funkcijas, tai žmonijai sutaupo labai daug mums brangaus laiko.

Šiuolaikinėje visuomenėje, atsiranda ir tokių žmonių kurie įsilaužia į mūsų asmenines el. bankininkystės paskyras, kitaip tariant “nuhakina”. Nueidami į betkokį banką, ir atsidarę el. bankininkystę, visuomet gauname kodų kortelę ar siūlo pasidaryti elektroninį parašą ar pasidaryti kodų generatorių. Žinoma, papraščiausia yra kodų kortelė, kurią gali pasiimti bet kas radęs mūsų prisijungimo dokumentus ir įvedęs kodą iš kodų kortelės, mano manymu tai nėra labai saugu. Saugiausias ir patikimiausias dalykas yra elektroninis parašas. Antrą vietą užima kodų generatorius. Pati šiuo metu naudoju kodų kortelę, bet kai mūsų šiuolaikinėje visuomenėje elektroninių vagišių vis daugėja, tai man mintis kyla taipogi susikurti elektroninį parašą.

Ypatngai tokioje visuomenėje, mes turime saugoti savo turtą, kad vėliau nebūtų nuostolių, niekam nerodyti savo prisijungimų slaptažodžių ir laikyti juos saugioje vietoje. Nes žiniasklaida nenustoja kalbėti apie elektroninės bankininkystės nusikaltimus, kurie yra nuskausminę jau ne vieną žmogų.

Mobilioji bankininkystė - dažniausiai apibūdinama kaip paslauga, kuri leidžia banko klientui kontroliuoti savo sąskaitą ir atlikti operacijas per mobiliojo ryšio priemones. Tai pati moderniausia ir labai greitai populiarėjanti elektroninės bankininkystės rūšis, kuri įrodo kaip svarbu klientui kontroliuoti savo finansinius išteklius. Mobiliosios bankininkystė esmė yra ne banko sąskaitos valdymas naudojantis telefoniniais skambučiais, o banko sąskaitos valdymas naudojantis specialia mobiliąja programa (aplikacija) ir mobiliuoju internetu.

Telefoninė bankininkystė - banko paslaugų teikimas telefonu. telefoninė bankininkystė gali būti dviejų rūšių: automatizuota (klientas bendrauja su automatu ir jį valdo spausdamas telefono mygtukus) ir banko konsultanto paslauga. Konsultantai dažniausiai suteikia informaciją apie banko produktus, atlieka operacijas, kurių nesupranta automatai, tačiau ši paslauga nėra prieinama 24 valandas per parą,telefoninė bankininkystė yra santykinai ribota. Klientas gali gauti informaciją apie banko produktus, identifikavus savo tapatybę galima suž inoti apie savo sąskaitą, jos likučio pasikeitimus bei atlikti pavedimus tik sutartyje nurodytiems gavėjams.

Kompiuterinė bankininkystė - tai tokia elektroninės bankininkystė rūšis, kai stebėti savo sąskaitos likutį ar atlikti kitokias finansines operacijas galima naudojant asmeninį kompiuterį. Norint naudotis kompiuterine bankininkyste reikalingos specialios kompiuterinės programos bei slaptažodžiai. Ši rūšis labiausiai paplitusi tarp verslo klientų (naudojamas intranetas). Patogesnė alternatyva – internetinė bankininkystė.

Internetinė bankininkystė - dažniausiai apibūdinama kaip banko paslaugų teikimas, naudojantis specialiai tam sukurtu tinklapiu (LR ryšių reguliavimo tarnyba, 2013). Dažniausiai vartotojai internetinę bankininkystę sutapatina su kompiuterine bankininkyste. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad interneto bankininkystei reikalinga tik interneto prieiga, o kompiuterinei bankininkystei dar ir papildomų sudėtingų kompiuterinių programų.[3]

Šiuolaikiniai finansai ir finansinės paslaugos (Elektroninė bankininkystė). (2017 m. Kovo 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/siuolaikiniai-finansai-ir-finansines-paslaugos-elektronine-bankininkyste.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:55