Šiuolaikiniai kompiuterio našumo dirbant Windows ir Linux aplinkoje testai


Darbas windows aplinkoje. Darbas windows aplinkoje testas. Šiuolaikiniai windows. Windows xp ir linux referatas. Rašinėlis apie šiuolaikinius kompiuterius. Darbas linux aplinkoje.

Šiuolaikiniai kompiuterio našumo dirbant Windows ir Linux aplinkoje testai. Esant dideliai kompiuterių komplektacijų įvairovei atsiranda poreikis įvertinti kompiuterio našumą. Kompiuterio našumą apsrendžia daugelis jo komponentų.

Esant blogai motininei plokštei kompiuteris neišnaudos visų procesoriaus pajėgumų, o esant prastam procesoriui, jis dirbs lėtai net jei kiti komponentai bus gerų parametrų. Taigi norint išmatutoti kompiuterio našumą yra kuriamos specialios taikomosios programos. Kai kurios įvertina visos sistemos, o kitos tik atskirus kompiuterio elementus.

Kompiuterio našumas taippat priklauso nuo to kokią operacinę sistemą naudojame. Palyginti kuri operacinė sistema geriau išnaudoja kompiuterio galimybes yra sunku, nes nėra bendrų programų matuojančių kompiuterio pajėgumą skirtingose operacinėse sistemose.

Windows operacinei sistemai sukurta nemažai programų matuojančių kompiuterio galimybes. Dauguma jų yra nemokomos arba laikinai nemokamos. Viena tokių yra SiSoft Sandra. Ji turi labai daug galimybių išgaunant informaciją apie kompiuterio komponentus bei jų pajėgumus. Pavyzdžiui atliekant konkrečios sistemos procesoriaus našumo testą gauname tokį rezultatą:

Šis testas parodo kompiuterio procesoriaus ir spartinančios atminties pajėgumą ir palygina jį su kitomis kompiuterių sistemomis su skirtingais procesoriais.

Šis testas parodo kompiuterio procesoriaus multimedijos instrukcijų ir duomenų palyginimo spartumą ir palygina jį su kitomis kompiuterių sistemomis su skirtingais procesoriais. Iš pastarųjų dviejų testų matome kad nors Pentium 4 procesoriaus dažnis didesnis, tačiau jo pajėgumai šiuose testuose nusileidžia žemesnio dažnio Athlon procesoriams. Tai parodo kad ne vien procesoriaus dažnis apsprendžia procesoriaus našumą.

  • Microsoft Word 313 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1018 žodžiai)
  • Nemunas
  • Šiuolaikiniai kompiuterio našumo dirbant Windows ir Linux aplinkoje testai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šiuolaikiniai kompiuterio našumo dirbant Windows ir Linux aplinkoje testai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikiniai-kompiuterio-nasumo-dirbant-windows-ir-linux-aplinkoje-testai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 17:31
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo