Šiuolaikiniai pinigai ir centrinio banko pinigų politika skaidrės


Šiuolaikiniai pinigai ir centrinio banko pinigų politika. Bankų istorijos apžvalga. Pagrindinės bankų grupės. Centrinis bankas. Pagrindinės funkcijos. Centrinio banko veiklos įtaka ekonomikai. Atviros rinkos operacijos. Rezervų reglamintavimas. Pinigai ir jų kiekis. Pinigų funkcijos. Šiuolaikiniai pinigai. Išvados. Šaltiniai.

Centrinis bankas Investicinis bankas Asmeninis bankas Ofšorinis bankas Komercinis bankas Taupomasis bankas.

Pinigų leidimas (emisija); Kontroliuoja pinigų pasiūlą; Veikia užsienio valiutų keitimo rinkas; Paskutinis išteklių šaltinis; Laiko, kaupia ir tvarko vyriausybės lėšas, tvarko valstybės skolą; Vykdo komercinių bankų priežiūrą. Centrinis bankas yra „bankų bankas“, „bankų tėvas“;.

Centrinis bankas nėra bankas visiems įprasta reikšme (siekiantis pelno) – tai bankas besirūpinantis šalies interesais, reguliuojantis šalies pinigų sistemos funkcionavimą ir bankų sistemos veiklą. Centrinis bankas gali daryti įtaka ekonomikai. Šiuolaikiniai pinigai yra mainų priemonė, apskaitos vienetas, ilgaamžiai, dalūs ir lygiaverčiai. Nors šių pinigų vertė ir gali keistis dėl tam tikrų ekonomikos pokyčių, tai vis vien žymiai patogesnė priemonė atsiskaitymui nei, kad senovėje, kai atsiskaitinėjama buvo gyvuliais, žvėrių kailiais, auksu, sidabru ar kitais materialiais dalykais.

  • MS PowerPoint 578 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (733 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kestas
  • Šiuolaikiniai pinigai ir centrinio banko pinigų politika skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šiuolaikiniai pinigai ir centrinio banko pinigų politika skaidrės. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikiniai-pinigai-ir-centrinio-banko-pinigu-politika-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 08:01
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo