Šiuolaikinių ide diskų lyginamoji analizė


Diskiniu kaupikliu interfeisai. Standziuju disku lyginamoji analize.

Šiuolaikinių ide diskų lyginamoji analizė. Standžiųjų diskų kaupiklių interfeisai . Ide interfeisas . Ide kaupiklių kategorijos . Diskiniai kaupikliai . Ide disku privalumai . IDE – Integrated Drive Electronics kaupikliuose valdikliai integruoti (vidiniai), ir pagal jų tipą sektorių takelyje gali būti nuo 17 iki 100 ir daugiau. SCSI – Small Computer System Interface kaupikliai – tai tie patys IDE kaupikliai su integruotu SCSI magistralės adapteriu, todėl čia sektorių skaičius taip pat priklauso nuo valdiklio markės. Duomenys bei programos kompiuteriuose saugomi įvairiuose kaupikliuose: lanksčiuosiuose diskuose {floppy disk}, standžiųjų diskų įrenginiuose {hard disk}, juostiniuose {tape} ir kituose kaupikliuose.

IDE diskiniai kaupikliai kompiuteryje yra poruojami po du vienai sąsajai. Paprastai asmeniniame kompiuteryje yra dvi IDE sąsajos, nors teoriškai jų gali būti keturios (praktiškai neegzistuoja dėl sunkumų realizuojant programinį aprūpinimą). Prie pirmosios sąsajos prijungti diskiniai kaupikliai yra vadinami pirminiais (primary), o prie antrosios - antriniais (secondary). Vienas sąsajos diskinis kaupiklis yra pagrindinis (master), o antras tos pačios sąsajos kaupiklis vadinamas šalutiniu (slave).IDE CD-ROM įrenginiai jungiami prie tų pačių sąsajų, kaip ir IDE diskiniai kaupikliai.

IDE disku privalumaiDažniausiai į PK yra dedami IDE diskai, nes jiems nereikia papildomo kontrolerio ir duomenų perdavimo greitis gali būti iki 33 MB/s. SCSI diskams yra reikalingas specialus kontroleris, jie yra 5 ar daugiau kartų brangesni už IDE, tačiau duomenų nuskaitymo greitis išauga iki 40 MB/s. Kompiuterio veikimo greitis labai priklauso nuo disfaktoriaus, nes duomenų nuskaitymo greitis yra vienas pagrindinių PK greitį ribojančių veiksnių. Lietuvoje labiausiai paplitę 2 firmų kietieji diskai - Western Digital (WDAC) ir Seagate.

  • MS PowerPoint 16 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (616 žodžiai)
  • Jūra
  • Šiuolaikinių ide diskų lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiuolaikinių ide diskų lyginamoji analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikiniu-ide-disku-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 02:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo