Šiuolaikinių žinduolių nykimo priežastys


Šeimos nykimo priežastys. Kaip nyksta bizonai. Gyvunu nykimo priezastys referatas. Gyvūnų išnykimo priežastys. Šeimos nykimo pasekmes. Isnykio priezastys.

Išnagrinėti evoliucijos dėsningumai leidžia daryti išvadą, kad evoliucija yra pažangus procesas. Tačiau morfofiziologiniu požiūriu progresyvios grupės nebūtinai būna progresyvios biologiniu požiūriu (t. Y. Klestinčios). Pvz, morfofiziologiškai progresyvus neporakanopių žinduolių būrys (tapyrinių, raganosinių ir arklinių šeimos) yra ant išnykimo ribos. Mat morfofioziologinis tobulumas gali būti susijęs su prisitaikymu gyventi tam tikromis sąlygomis, o toms sąlygoms pasikeičiant, individų grupė jau nebegali prisitaikyti ir išmiršta.

Klestinčios).

šiuo metu pagrindinė dabartinių žinduolių rūšių nykimo priežastis yra neigiamas žmogaus veiklos poveikis gyvūnams, dėl kurio vienos rūšys visiškai išnyksta, kitos - virsta retomis ir nykstančiomis, trečių - sumažėja, kartais būna toks didelis, kad tenka imtis neatidėliotinų apsaugos priemonių. Negalutiniais duomenimis, iki dabar žemėje išnyko 150 paukščių rūšių ir porūšių, 106 žinduolių rūšys, apie 600 gyvūnų rūšių yra arti išnykimo ribos. Gerokai sumažėjo verslinių gyvūnų, dėl to apribota jų verslo apimtis. Daugelis rūšių, kurios praeityje buvo įprastos ir gausios, dabar yra retos ir nykstančios. Taip išnyko drontai, stelerio karvės; nyksta bizonai.

Svarbiausioji priežastis, dėl kurios gyvūnai išnyko arba jų sumažėjo, kaip jau buvo minėta, yra ne tiek tiesioginis jų naikinimas, kiek netiesioginė žmogaus įtaka. Pagrindinės šios įtakos formos yra tokios.

Gyvūnų gyvenamųjų vietovių pakitimai. Vietovės pakinta iškirtus miškus, suarus stepes, nusausinus pelkes.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (528 žodžiai)
  • Šiuolaikinių žinduolių nykimo priežastys
    10 - 3 balsai (-ų)
Šiuolaikinių žinduolių nykimo priežastys. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuolaikiniu-zinduoliu-nykimo-priezastys.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 05 d. 10:35
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo