Siurbliai


Skirstomojo tipo siurbliai privalumai. Iscentriniu siurbliu trukumai privalumai.

Įvadas. Siurblių pagrindiniai parametrai ir charakteristikos. Dinaminių siurblių klasifikavimas. Išcentriniai siurbliai. Išcentrinių siurblių klasifikavimas. Skysčio tekėjimas siurbliaratyje. Lygiagrečiai ir nuosekliai sujungtų išcentrinių siurblių darbas. Išcentrinių siurblių privalumai ir trūkumai. Tūrinių siurblių klasifikacija. Stūmokliniai siurbliai. Stūmoklio judėjimo dėsnis ir siurblio našumo grafikas. Viengubo veikimo horizontalus paprastasis stūmoklinis siurblys. Stūmoklinių siurblių darbo netolygumai ir būdai juos sumažinti. Stūmoklinių siurblių eksplotavimas. Krumpliaratiniai siurbliai. Sraigtiniai siurbliai. Viensraigčio siurblio principinė schema, veikimo principas ir panaudojimas. Sraigtinių siurblių charakteristikos. Privalumai ir trūkumai sraigtinių siurblių. Kavitacija siurbliuose. Literatūra.

Skysčiai gali tekėti vamzdžiais ir aparatais savitaka arba priverstinai. Pirmuoju atveju skystis teka iš aukštesnio lygio į žemesnį. Skysčio lygio skirtumas turi būti toks, kad būtų nugalėti hidrauliniai pasipriešinimai vamzdžiuose ir susidarytų pakankamas tekėjimo greitis. Skysčio, tekančio savitaka, mažėja potencinė energija.

Priverstinam skysčių transportavimui naudojami siurbliai, t.y. prietaisai, kurie iš variklio gautą mechaninę energiją paverčia skysčio tekmės energija. Ši skysčiams suteikta lyginamoji energija gali būti dvejopa: slėgio potencinė arba kinetinė. Pagal skysčiams teikiamos energijos rūšį siurbliai skirstomi į tūrinius ir dinaminius. Tūriniais siurbliais skysčiams daugiausia suteikiama potencinės energijos, dinaminiais – kinetinės.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 2696 KB
  • 2013 m.
  • 33 puslapiai (6412 žodžiai)
  • Jurgita
  • Siurbliai
    10 - 2 balsai (-ų)
Siurbliai. (2013 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/siurbliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:48
×