Siuvimo cechas


Siuvimo cechai. Siuvimo cecho planas. Siuvimo cehas. Siuvimo kokybes tikrinimas. Siuvimo technologija kursinis. Apdailos cechas. Siuvimo cechas irengimai. Siuvimo masinos ceche. Drabuziu schemos siuvimui. Kaip skirstomi visi siuviniai.

Įvadas. Siuvimo cechas. Siuvimo ceche vykdoma veikla. Plano sudarymas ir paskirstymas. Aprūpinimas kirpiniais ir pagalbinėmis medžiagomis. Įrenginių techninis aptarnavimas ir remontas. Siuvimas. Kokybės kontrolė. Pridavimas į gatavos produkcijos sandėlius. Siuvimo proceso valdymas. Siuvimo proceso tikslai ir esmė. Siuvimo valdymo schema. Atliekų tvarkymo techninis reglamentas. Instrukcijos tikslai ir esmė. Naudojamos sąvokos. Atliekų tvarkymas. Bendri atliekų tvarkymo veiksmai. Atliekų apskaita. Pavojingų atliekų tvarkymas. Atliekų tvarkymo dokumentų saugojimas. Pakuočių atliekų tvarkymas. Atsakomybės. Išvados. Naudota literatūra.

Pagrindiniai siuvinių gamybos etapai:

Siuvimo rūšys yra šios: masinė ir individuali. Masinė gamyba – tai, kai drabužiai siuvami serijomis tipinėms figūroms, o individuali – kai drabužiai siuvami pagal konkrečios figūros išmatavimus. Masinė gamyba yra ekonomiškesnė, daugiau mechanizuota ir automatizuota. Taip pagamintų drabužių gaunama mažesnė savikaina. Tačiau ji turi ir trūkumų: mažas asortimentas bei modelių įvairumas, siuvama tik standartinėm figūrom.

Bet kurios rūšies siuvinių gamyba susideda iš trijų pagrindinių etapų: modeliavimas ir konstravimas, medžiagų paruošimas ir sukirpimas, pasiuvimas ir galutinė apdaila.

Pirmiausia sukuriami modelių eskizai. Pagal juos sukonstruojamas pirminis modelis, jis pasiuvamas ir, jį patvirtinus, atiduodamas konstravimo skyriui. Čia pagaminami lekalai, jie išdauginami ir perduodami į sukirpimo barą.

Paruošiant medžiagas sukirpimui, jos yra sandėliuojamos, tikrinamos kokybiškai ir kiekybiškai, paruošiami klojiniai. Sukirpime tiksliai iškerpamos detalės, atliekamas kirpinių kokybės tikrinimas, komplektavimas ir jie atiduodami siuvimo cechui.

Drabužiai siuvami technologiniuose srautuose, aprūpintuose našia siuvimo ir hidroterminio apdorojimo įranga. Galutinė arba baigiamoji apdaila atliekama apdailos ceche ir supakuota produkcija perduodama į sandėlį.

Gaminant drabužius reikia prisilaikyti tam tikrų reikalavimų, kurie nurodomi įmonės techninėse sąlygose. Pagrindinis reikalavimas, kad gaminys atitiktų etaloną. Kiti reikalavimai nurodomi atskiroms operacijoms – tai yra operacijų atlikimo taisyklės.

Visi darbai atliekami gaminant drabužius, skirstomi į: mašininius, rankinius ir lyginimo. Didžiausią dalį sudaro mašininiai darbai, kurie turi lemiamą įtaką drabužio kokybei. Rankiniai darbai gali būti atliekami prie siuvimo mašinų arba savarankiškai. Jų mechanizavimas yra vienas svarbiausių siuvimo technologijos vystymo uždavinių. Lyginimo darbai lemia gaminio kokybę ir išvaizdą.

Drabužių gamyboje atliekami darbai pagal atlikimo būdą gali būti: nuoseklūs, lygiagretūs, nuosekliai-lygiagretūs. Nuoseklūs yra, kai apdorojamos viena detalė po kitos: siūlės siuvimas. Lygiagretūs yra tie, kurie atliekami tuo pačiu metu: palenkimas ir pritvirtinimas. Nuosekliai-lygiagretūs – tai vienalaikis nuoseklių ir lygiagrečių operacijų atlikimas: siuvimas ir apmėtymas.

  • Mechanika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 155 KB
  • 2011 m.
  • 14 puslapių (3018 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Siuvimo cechas
    10 - 1 balsai (-ų)
Siuvimo cechas. (2011 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuvimo-cechas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 10:10
×