Siuvimo proceso tobulinimo organizavimas


Įvadas. Investiciniai projektai. Projektų vertinimas ir valdymas. Projektų kontrolė. Gamybos procesas. Gamybos procesų organizavimo principai. Gamybos tipai. Gamybos aplinka. Siuvimo įmonės gamybos projekto atsiradimo priežastys. Projekto organizavimas. Projekto struktūra bei funkcijų pasiskirstymas. Patalpų paruošimas. Projekto darbo organizavimo realizavimas. Projekto rezultatai. Projekto privalumai. Projekto trūkumai. Išvados. Literatūra.


Kurdami investicinį gamybos projektą manau, kad geriausias tipas vidutinio dydžio įmonėje yra serijinės gamybos tipas. Todėl, kad jis gali pasiekti nemažą darbo ritmą ir yra lankstesnis nei masinės gamybos proceso tipas. Tuo labiau, kad varginanti darbo monotonija yra pagrindinis masinės gamybos priešas. Serijinėje gamyboje yra labiau ir greičiau sprendžiami gamybos ergonomikos klausimai, analogiškai masinėje gamyboje, kur darbo vietos yra specializuotos, o darbininkai aptarnauja dideles stakles tai ir metalo pramonė, ir medienos tai ten iškyla ir triukšmo klausimas ir apšvietimo, vibracija ir mikroklimatas, problemos.

Kadangi man yra priimtinesnė serijinė gamyba aš apibudinsiu jos aplinką. Komanda kurdama investicinį gamybos projektą turi numatyti kokia aplinka sups ten dirbančius žmones. Projekte reikia numatyti visas darbo sąlygas.

Mano manymu ne visi veiksniai yra kiekvienoje įmonėje, tačiau manau, kad triukšmo ir apšvietimo problema yra kiekvienoje įmonėje. Triukšmas trukdo žmonėms suprasti vienam kitą, išaiškinti užduotis, žmonės pripranta kalbėti pakeltu tonu, tai gali atsiliepti asmeniniuose santykiuose. Triukšmas vargina žmogų, mažina jo darbo našumą, negali susikaupti darbui atlikti, todėl kyla įtampa. Kita mano manymu svarbiausia problema yra apšvietimas. Dauguma įmonių gamybos procesai turi prastą apšvietimą ir dažniausiai tik bendrą. Manau, jei darbas serijinėje gamyboje yra skirstomas pagal operacijas, tai turi būti kiekvienoje darbo vietoje vietinis apšvietimas.

Manau, kad yra aktualiausi pirmieji trys veiksniai, jie sąlygoje darbinę aplinką, bei darbo vietos komfortiškumą, kad žmogus nejaustų nepatogumo darbo vietoje, bei aplinkoje.

Šioje temoje tai yra gamybos principai, procesų tipai bei gamybos aplinka paminėti tik svarbiausi aspektai, tačiau reikia nepamiršti, kad kiekviena įmonė norėdama realizuoti investicinius projektus turi įvertinti daug faktorių juos analizuoti ir rasti geriausius priimtiniausius sprendimus, kurie leistų gerai ir greitai suorganizuoti gamybinį procesą, pasiekti aukštą darbo našumą, bei realizuoti projekto tikslą.

UAB“Balsvitė“ yra vidutinio dydžio siuvimo įmonė. Joje negaminama produkto nuo pradžios iki galo, o tik vykdo užsakymus. Todėl galima teikti, kad įmonė parduoda darbo jėgą. Įmonėje nėra įgyvendinami dideli projektai, tačiau kad ir pats mažiausias projektas reikalauja nors minimalių investicijų. Galima teigti, kad įmonės viduje pagrindinis uždavinys yra darbo organizavimas. Gerai ir teisingai organizavus darbą galima pasiekti aukštų darbo našumo rezultatų, darbo organizavimas šioje įmonėje yra viena iš svarbiausių funkcijų.

Projekto atsiradimo priežastys buvo labai paprastos ir gamybinės, ieškant geriausio darbo organizavimo būdo. Žinant laukiamos kolekcijos modelius galima buvo apskaičiuoti vidutinį mazgo pasiuvimo laiką. Mazgą kurį mes pasirinkome yra gobtuvas, tai yra sudėtinė kombinezono ar striukės dalis. Priežastys dėl kurių reikėjo rengti projektą buvo šios:

Ši idėja buvo pateikta įmonės vadovo, kuri yra įmonės savininkė. Idėja buvo aptarta su įmonės technologu kuris turėjo apskaičiuoti ir pateikti vadovui daugumos modelių pasiuvimo laikus. To reikėjo, kad cechuose siuvamų kombinezonų skaičius atitiktų siuvamų gobtuvų sakaičius per pamainą tai yra per aštuonias darbo valandas. Turi būti suderinanmumas tarp procesų, numatytas gaminių pralaidumas, procesų lankstumas ir pats svarbiausias proceso principas yra ritmingumas. Visa tai reikia kad būtų vykdomas gatavos produkcijos atkrovimo kiekis numatytu laiku. Kitu atveju jei nebus suderinta kombinezono ir gobtuvo siuvimo ritmas nebus galima atsiskaityti, nes bus pasiūta arba daug gobtuvų arba daug kombinezonų, kitaip sakant produkcija nesikomplektuos.

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3792 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Siuvimo proceso tobulinimo organizavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Siuvimo proceso tobulinimo organizavimas. (2016 m. Rugpjūčio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuvimo-proceso-tobulinimo-organizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 09:58
×