Siuvyklos verslo planas UAB „Larger“


Apibendrinimas. Verslo aprašymas Bendras sumanymos aprašymas. Verslo sferos apibūdinimas. Firmos istorija ir atsiradimas. Sumanymo uždaviniai. Sumanymo unikalumas arba išskirtinės sumanymo savybės. Marketingas Verslo aplinkos veiksniai. Rinkos būklė. Konkurencija rinkoje. Marketingo tikslai ir strategijos. Rinkos segmentavimas ir tikslinių rinkų nustatymas.


Mano individuali įmonė “LARGER” užsiims vidutiniu verslu. Tai bus didesnių dydžių (48-64) drabužių moterims siuvykla. Visa pagaminta produkcija bus parduodama firminėje parduotuvėje, Jogailos g. 10. Tokia veikla pasirinkta dėl daugelio priežasčių. Viena svarbiausių yra ta, kad Lietuvoje antsvorio turinčių moterų daugėja, o dauguma kitų siuvyklų Lietuvoje orientuojasi į vidutinio sudėjimo moteris, todėl didesnių dydžių drabužiai dažniausiai importuojami iš kitų šalių, arba siūnami pagal individualius užsakymus. Jie būna žymiai brangesni. Mano įmonė prekiaus tik lietuviška produkcija, kuri bus pigesnė ir kokybiška. Taip pat galėsime kiekvienam norinčiam pigiai pasiūti pagal individualų užsakymą. Tai būtų išskirtinės savybės, kurios turėtų garantuoti mano įmonei sėkmę.

Verslo įkurimui naudojamas asmeninis savininkės turtas. Siuvykla bus įkurta nuosavose patalpose (sandėlyje), Fabijoniškių g. 54. Visas jų plotas sudaro 150 m2. Remonto, įrenginių ir kitų priemonių, medžiagų, reikalingų pirmai produkcijos partijai pagaminti, išlaidos bus padengtos iš asmeninių lėšų, kurias aš, kaip savininkė, investuoju į savo verslą (200000 Lt). Įmonė pilnai atsipirks per pirmus veiklos metus.

Mano gaminamų produktų rinką sudaro 30-50 metų, antsvorio turinčios moterys. Iš pradžių veikla bus vykdoma tik Vilniuje, ir čia tokių moterų gyvena apie 40000. Pirmaisiais veiklos metais planuojama užimti apie 40% rinkos. Planuojamas pelnas sudaro 183241 Lt pirmajam veiklos ketvirčiui ir 600304,86 Lt pirmiesiems veiklos metams. Antraisiais metais planuojamas 597400,7Lt, o trečiaisiais – 666260,46 Lt pelnas.

Įmonėje “LARGER” su savininku dirbs 15 darbuotojų. 3 iš jų sudarys valdymo grupę. Visus darbuotojus pasamdysiu per darbo biržą. Bus sudaryta vieninga komanda, kuri sieks bendrų įmonės tikslų.

Įmonė kuriama surinkus ir apsvarsčius visą informaciją apie rinką, konkurentus, aplinką, įvertinus grėsmes ir alternatyvią veiklą. Pagrindiniai rizikos veiksniai būtų dideli mokesčiai, paklausos nebuvimas, nedarbo lygio padidėjimas, tačiau su visais jais įmonė bus pajėgi susitvarkyti. Ekonominės ir kitos aplinkos dabartinė padėtis bei ateities prognozės yra pakankamai palankios. Jei dabartinei mano planuojamai veiklai iškiltų neišsprendžiamų problemų, yra numatyta alternatyvi veikla (mano įmonė būtų paprasta siuvykla, siūnanti pagal užsakymus pavieniams asmenims arba įmonėms). Vis dėlto, finansinės prognozės rodo, kad įmonė bus pelninga, ir net pesimistinės prognozės atveju veikla nebus nuostolinga (mažiausias planuojamas pelnas pirmiems veiklos metams – 383312 Lt). Antraisiais ir trečiaisiais metais numatoma rinką plėsti ir pradėti gaminti kartu ir šiek tiek mažesnius dydžius (44-46). Šiuo atveju potencialių pirkėjų skaičius padidėtų dar apie 30%. Po penkerių metų veiklą ketiname dar plėsti, t.y. siūti didesnių dydžių drabužius ne tik moterims, bet ir vyrams, o taip pat įrengti firminių parduotuvių ir kituose Lietuvos miestuose.

Įmonė “LARGER” įregistruota 2001 m. pabaigoje Vilniaus miesto rejestro tarnyboje. 2002 m. pirmąjį ketvirtį bus atliekami paruošiamieji darbai, o antrąjį ketvirtį įmonė pradės gaminti ir pardavinėti produkciją.

Turbūt kiekvienas žmogus šiais laikais norėtų pagerinti savo esamą padėtį, dirbti patinkantį darbą, gauti pakankamas pajamas, kažkuo išsiskirti. Tai yra vienos iš priežasčių, dėl ko steigiasi tiek daug įvairiausių įmonių. Svarbiausias jų tikslas – kuo didesnis pelnas. Be abejo, tai gana savanaudiška, tačiau siekdami savų tikslų, įmonininkai kartu tenkina ir kitų visuomenės narių poreikius. Be to, įmonės yra šalies ekonomikos stiprinimo bei stabilumo pagrindas.

  • Microsoft Word 61 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 37 puslapiai (6971 žodžiai)
  • Kolegija
  • Adelina
  • Siuvyklos verslo planas UAB „Larger“
    10 - 2 balsai (-ų)
Siuvyklos verslo planas UAB „Larger“. (2017 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/siuvyklos-verslo-planas-uab-larger.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 19:09
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo