Šizofrenija: ligos priežastys, simptomai, gydymas


Šizofrenija. Skaidres ruošė. Šiuo sutrikimu pasaulyje serga apie 1 % žmonių. Šizofrenija– tai lėtinė psichikos liga. Ligos priežastys. Iki šiol nėra aišku, kas tiksliai sukelia šizofreniją. Simptomai. Haliucinacijos Kliedesiai Mąstymo nenuoseklumas (asociacinio. Šizofrenijos formos. Paranoidinė šizofrenija.   Hebefreninė šizofrenija. Katatoninė šizofrenija. Paprastoji šizofrenija. Rezidualinė (liekamoji) šizofrenija. Būdingi kliedesiai, lydimi klausos haliucinacijų. Jausmų, valios, kalbos ir katatoniniai simptomai neryškūs. Tai šizofrenijos forma, kai kliedesiai ir haliucinacijos – trumpalaikiai. Pagrindiniai ir vyraujantys požymiai – ryškūs psichomotorikos sutrikimai. Retas sutrikimas, atsirandantis nepastebimai progresuojant elgesio keistumams. Būna ūmiam epizodui perėjus į lėtinę fazę. Būdingi negatyvūs šizofrenijos požymiai. Gydymas. Šizofrenija – lėtinė liga, tad jos gydymas yra ilgalaikis ir kompleksinis.


Haliucinacijos Kliedesiai Mąstymo nenuoseklumas (asociacinio ryšio susilpnėjimas) Sumenkusi jausmų gama Susidomėjimo gyvenimu išnykimas Neadekvačios emocijos Socialinė atsiskyrimas Valios sutrikimai.

Tai šizofrenijos forma, kai kliedesiai ir haliucinacijos – trumpalaikiai, elgesys – neatsakingas ir neprognozuojamas. Nuotaika lėkšta ir neadekvati, dažnai esti kikenimas, išdidžios manieros, grimasos, pokštavimas, pasikartojančios vienodos frazės. Kalba padrika, pastebimas polinkis į vienatvę, elgesys gali būti betikslis ir bejausmis.

  • MS PowerPoint 38 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (421 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rasa
  • Šizofrenija: ligos priežastys, simptomai, gydymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šizofrenija: ligos priežastys, simptomai, gydymas. (2018 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/sizofrenija-ligos-priezastys-simptomai-gydymas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 10:04
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo