Skaičiavimo mašinos


Skaičiavimo mašinos šiuolaikiniame gyvenime. Elektroninės skaičiavimo mašinos gimimas. Šiuolaikinės skaičiavimo mašinos. Statistinės ir buhalterinės apskaitos skaičiavimo mašinos. Skaičiavimo mašinos gamybiniame planavime. Kai kurios kitos sritys, praktiškai pritaikant skaičiavimo mašinas. Skaičiavimo mašina – mokslininko ir studento pagalbininkas. Skaičiavimo mašinų ateitis.

Elektrominės skaičiavimo mašinos turės žmogaus ateičiai didelę įtaką. Jų sukūrimas vystėsi labai sparčiai ir jos paplito visose gyvenimo srityse. Skaičiavimo mašinos, sugebančios mechaniškai padaryti sudėties, atimties, dalybos ir daugybos veiksmus, egzistuoja nuo XVII amžiaus. Pirmas, kas suprato, kad šiuos procesus galima padaryti ištisai automatiškus, buvo anglų matematikas Č Bebbidžas. Tačiau mašinos veikimo principai buvo nepilnai paruošti, todėl jam taip ir nepavyko sukonstruoti praktiškai veikiančios mašinos.

1937m. G.G.Aikenas iš Harvardo universiteto ėmėsi mašinos, su elektroninės rėlės pagrindu, kūrimo. Kiti tyrinėtojai 1930m. ruošė teorinius skaičiavimo mašinų veikimo pagrindus. Aikeno mašina – automatinė skaičiavimo mašina su programavimo valdymu pradėjo veikti 1944m. Tai buvo lėtai veikinati mašina. 1946m. buvo pastatyta JAV kariuomenės iniaciatyva ENIAC mašina. Vėliau buvo pastatyta ESAC mašina ( sukurta Kembridžo universiteto specialistų ). Ji buvo daug greitesnė už pirmąją.

Vėliau buvo taikoma vis tobulesnė technika. 1962m. Mančesterio universitete buvo įrengta pirmoji skaičiavimk mašina („Atlas“). Mašinas „Atlas“ kas sekundę galėdavo atlikti virš pusę milojono aritmetinių skaičiavimų.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • 2 puslapiai (753 žodžiai)
  • Goda
  • Skaičiavimo mašinos
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skaičiavimo mašinos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaiciavimo-masinos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 18:00
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo