Skaidrės apie apskaitą


Apskaita. Apskaita- tai įmonės(firmos) ar kito kokio nors ekonominio objekto finansinių operacijų registravimo. Apskaitą sudaro šie trys pagrindiniai elementai. Apskaitos organizavimo principai. Apskaitos metodika- tai įmonės vadovybės numatyti principai. Svarbiausi apskaitos metodikos bruožai. Buhalterinė apskaita yra. Apskaitos procesą sudaro 3 etapai. Apskaitos sistemos vartotojai. Apskaitos objektas nusako, ką įmonė turi nagrinėti ir apskaityti. Turtas- tai ekonominiai. Trumpalaikis turtas yra toks, kuris grynaisiais pinigais gali būti paverčiamas per laikotarpį. Ilgalaikis turtas yra. Apskaitos metodas- tai vieninga sistema būdų. Apskaitos lygybė sako. Supaprastinta buhalterinė apskaita(vienguboji buhalterija). Dviguboji buhalterija. Finansinę atskaitomybę sudaro. Svarbiausios finansinių ataskaitų kokybinės savybės. Finansinių ataskaitų rūšys.

Apskaitos metodika- tai įmonės vadovybės numatyti principai, techninė bazė, taisyklės ir procedūros apskaitai tvarkyti ir finansinėms ataskaitoms parengti bei joms pateikti.

Operatyvinė apskaita sudaro dalį vidinės apskaitos. Tai yra pirminė darbo, materialinių bei energetinių išteklių, nebaigtos gamybos ir kita apskaita. Statistinė apskaita- tai valstybinėms institucijoms pateikiami atskaitomybės duomenys.

1 etapas.Operacijų analizavimas ir užrašymas. 2 etapas.Operacijų sumavimas. 3 etapas. Susumuotų operacijų perdavimas.

Apskaitos objektas nusako, ką įmonė turi nagrinėti ir apskaityti. Jis susideda iš šių elementų:.

Turtas. Turto sudarymo šaltiniai. Ūkiniai procesai. Ūkinių procesų rezultatai.

Turtas- tai ekonominiai ištekliai, kurie turi savininką ir kuriais disponuodama įmonė tikisi gauti naudą ateityje.

Trumpalaikio turto grupės: Atsargos, Pirkėjų įsiskolinimas, Būsimos arba iš anksto apmokėtos išlaidos, Trumpalaikės investicijos, Pinigai.

Ilgalaikį materialinį turtą sudaro pagrindinės priemonės ir nebaigta statyba. Ilgalaikį nematerialų turtą sudaro patentai, licencijos, prestižas, prekiniai ženklai, mokslo tiriamųjų darbų ataskaitos, teisė naudotis žeme, vandeniu ir t.t.

Apskaitos metodas- tai vieninga sistema būdų, kuriais apskaitos objektai nenutrūkstamai atvaizduojami ir apibendrinami piniginiu įkainojimu pagal kokybiškai vienodus požymius . Jį sudaro:.

  • MS PowerPoint 53 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (568 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inesa
  • Skaidrės apie apskaitą
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Skaidrės apie apskaitą. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-apskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 15:16
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo