Skaidrės apie Ispaniją


Aprangos kodas ispanijos tema. Ispanija skaidres. Ispanijos skaidres. Apie ispanija skaidres. Skaidre apie ispanija nemokamai. Ispanu virtuve skaidres. Skaidres ispanijos virtuve. Pasisveikinimas skaidres. Aprangos kodas nemokamos skaidres. Nemokamos skaidres apie ispanija.

Svarbiausi duomenys apie šalį. Vynas ir virtuvė. Šventės ir svarbios dienos. Kultūra. Kreipiniai. Pasisveikinimas. Punktualumas. Pokalbių temos. Verslo apranga.

Atsipalaiduodami ispanų draugijoje nepamirškite vieno dalyko: jie yra jautrūs ir įžeidus. Galite kiek tinkami pajuokti prancūzus ir vokiečius, net pakritikuoti kai kuriuos ispanų papročius, kaip siesta ar bulių kautynės, bet niekada nepasakykite nieko, kas galėtų įžeisti jų asmeninę garbę ir orumą. Daugeliui ispanų pundonor („garbės reikalas") yra svarbiausias jų kalbos žodis. Jie gali būti neturtingi, bet yra garbingi. Gali būti kalėjime, bet yra sąži­ningi. Gali būti nepunktualūs, bet yra teisingi. Gali būti skolingi jums pinigų, bet yra įsitikinę, kad atiduos skolą, kai tiktai galės. Jie gali pralaimėti, bet negali būti žeminami. Kaip ir japonai ar kinai, jie negali prarasti orumo.

Nors dažniausiai verslo aplinkoje sveikinamasi rankos paspaudimu, ispanai linkę pasibučiuoti į abu skruostus susitikę ir išsiskirdami, ir net matydami žmogų pirmą kartą.

Ispanai dažniausiai vėluoja, Madride ir Barselonoje įprasta laukti nu­matyto susitikimo 5-15 min. Užsieniečiai turėtų atvykti nustatytu laiku, kad parodytų savo ketinimų rimtumą, tačiau nereikia nustebti, jeigu ispanai vėluos.

Tinkamos pokalbių temos: politika, naujienos, menai, sportas (ypač futbolas ir bulių kautynės), muzika bei filosofija. Netinkamos pokalbių temos: asmens išsilavinimas, profesija, pajamos; privatūs šeimos reikalai; Ispanijos pilietinis karas; Franko režimas, Gibraltaro sąsiauris; neigiamas požiūris į bulių kautynes.

  • MS PowerPoint 276 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (648 žodžiai)
  • Skaidrės apie Ispaniją
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaidrės apie Ispaniją. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-ispanija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 17:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo