Skaidrės apie Joną Biliūną, kūrybos bruožai, biografija


Jonas Biliūnas. Biografija Kūrybos bruožai Kūriniai Įdomybės. J. Biliūnas gimė Anykščių rajone (Niuronyse). Biografija. Taip pat J. Biliūnas buvo pripažintas prozos klasiku. Pasakojimas pirmuoju asmeniu Humanistinės idėjos kūriniuose Lyrizmas. Kūrybos bruožai. Vieni iš svarbiausių. Kūriniai. Taip pat ankščiau. Niuronyse vis dar. Jono Biliūno muziejus. J. Biliūno gimnazija Anykščiuose.

Taip pat J. Biliūnas buvo pripažintas prozos klasiku, kadangi didžiausi jo nuopelnai buvo grožinėje literatūroje. Drąsiai galime teigti, kad jis vienas iš ryškiausių XXa., pradžios lietuvių kultūrinio gyvenimo rašytojų. Rašytojas taip pat davė pradžią lietuvių lyrinei psichologinei novelei bei turėjo poveikį lietuvių prozos raidai.

Pasakojimas pirmuoju asmeniu Humanistinės idėjos kūriniuose Lyrizmas, žmogaus sielos pažinimas Dorovinės nuostatos išryškėjančios kūriniuose. (sąžinės graužatis) Autobiografiškumas. (iš savo gyvenimo panaudojamos tam tikros aplinkos detalės ar liga) Pasakotojo subjektyvumas Vyrauja dvi laiko plotmės – realioji ir prisiminimų. Plotmė - tai reiškimosi sritis.

Vieni iš svarbiausių jo kūrinių yra tokios novelės kaip – “Brisiaus galas” “Nemunu” “Vagis” “Laimės žiburys” “Kliudžiau” “Žvaigždė” “Lazda” “Joniukas” “Ubagas” Taip pat viena iš populiarių apysakų – “Liūdna pasaka”.

  • MS PowerPoint 223 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (313 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rugile
  • Skaidrės apie Joną Biliūną, kūrybos bruožai, biografija
    10 - 7 balsai (-ų)
Skaidrės apie Joną Biliūną, kūrybos bruožai, biografija. (2015 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-jona-biliuna-kurybos-bruozai-biografija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 21:08
×