Skaidrės apie knygą Musių valdovas


Vilijamas goldingas. „Musių valdovas“. Oksfordo universitete studijavo gamtos mokslus ir anglų kalbą. Goldingo tėvas buvo vietinės mokyklos direktorius ir radikalių politinių pažiūrų intelektualas ir švietėjas. Siužetas. Lėktuvui sudužus negyvenamoje. Kai berniukai sulaukėja ir vaikiškos jų svajos virsta kraujo troškuliu. Keliamos problemos. Koks yra individo. Veikėjai. Ralfas. Idėja ir vertybės. Pagrindinė tema, idėja – tai konflikatas tarp žmogiškųjų instinktų ir civilizacijos taisyklių. “Nudobk žvėrį! Perpjauk gerklę! Liek jo kraują!” „Mes turime taisykles ir joms paklusime. Aktualumas. Autorius kelia egzistencinius klausimus Kas esame mes.

Koks yra individo vaidmuo visuomenėje? Ar blogis egzistuoja žmogaus sieloje, ar jis užgimsta išorinės įtakos dėka? Koks yra idealus žmogaus santykis su gamta? Ar žmonija gali išlikti pasaulyje, kuriame lieka tik savimyla? Ar egzistuoja idealus žmogaus santykis su gamta? Ko žmogui iš tikrųjų reikia?

Ralfas - romano pantagonistas, balsavimu išrinktas grupės lyderis. Sieka suvienyti berniukus, kartu dirbti vardan išsigelbėjimo. Simbolizuoja civilizuotą žmogaus esybės dalį. Džekas - antagonistas, vienas iš vyresniųjų berniukų saloje. Jis siekdamas absoliučios valdžios tampa žiaurus, barbariškas, laukinis.

Pagrindinė tema, idėja – tai konflikatas tarp žmogiškųjų instinktų ir civilizacijos taisyklių, kurios yra sukurtos sutramdyti laukinę žmogaus prigimtį. V. Goldingas iškelia žmogaus moralę, jam svarbios individo ir jo vaidmens civilizacijoje temos, moksliškasis viesuomenės veikimo mechanizmas.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 3233 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (378 žodžiai)
  • Živilė
  • Skaidrės apie knygą Musių valdovas
    10 - 2 balsai (-ų)
Skaidrės apie knygą Musių valdovas. (2014 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-knyga-musiu-valdovas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:32
×