Skaidrės apie Seneką


Seneka. Filosofo mokykla. Filosofinė kryptis. Valdymasis - pati didžiausia valdžia. Prisirišimas prie savo negalių. Laisvė. Daugelis šiais laikais mano, jog reikia gyventi laisvai, kad gyveni tik kartą, turi daryti visa, ką nori, tačiau visuomenėje vis dažniau brukami ne tik netinkami elgesio modeliai, tačiau kartais net ir amoralūs. Ankstyvoje vaikystėje busimas filosofas buvo atvežtas į Romą. Liucijus Anėjus Seneka gimė Ispanijos Kordubos mieste. Netikėtai įsivėlė į rūmų intrigas. Romoje mokėsi retorikos, stoicizmo filosofijos. Kertinės stoicizmo vertybės. Pasaulio nustatytą tvarką stoikai vadina likimu. Stoicizmo etikos pagrindinė idėja.

Pikčiausia negalė – prisirišimas prie savo negalių Pozityvus ir platus bei atviras mąstymas yra pilnaverčio ir laimingo gyvenimo raktas. Seneka suprato, jog siekiant tikslo visos kliūtys yra tik sukurtos savo paties. Kaip sakoma – „Kai Dievas užveria duris, atidaro langą.“ Žmogus, įtikėjęs, kad negali – negalės. Tad ši mintis ir reiškia tai, jog galbūt mes tik mėgstame tą mintį „negaliu“, nes ji mūsų neverčia išeiti iš savo komforto zonos, tačiau dar nė vienas žmogus nebuvo laimingas nieko neveikdamas ar nieko nesiekdamas gyvenime. Tad kad ir kas būtų reikia tikėti, jog gali ir Tau pasiseks.

Stoicizmas Kertinės stoicizmo vertybės: teisingumas, išmintis, drąsa, saikingumas (kuklumas), nuosaikumas.

Senekos mintys – universalios. Džiaugiuosi, jog turėjau progą labiau įsigilinti į jo asmenybę, mintis, biografiją. Filosofo gyvenimas rodo, jog gyvavimo metais jo mintys buvo labai vertinamos, taigi – aktualios, kadangi per trumpą gyvenimo laiką spėjo labai daug nuveikti ir daug ko pasiekti ir politinėje ir socialinėje ir dvasinėje sferose. Aš sutinku su visomis Senekos mintimis ir tezėmis ir manau, jog jomis vadovaudamasis žmogus būtų geras, doras, gilus ir atsakingas už save pilietis. Šiandienos visuomenė iš Senekos galėtų pasimokyti grožio ir laimės sampratos. Kaip žinoma, filosofas vertino vidinį grožį ir manė, kad kūnas žmogų tik įkalina, o šiuolaikinė visuomenė per daug propaguoja kūno kultą.

  • Filosofija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2082 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (866 žodžiai)
  • Kornelija
  • Skaidrės apie Seneką
    10 - 4 balsai (-ų)
Skaidrės apie Seneką. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-seneka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 02:42
×