Skaidrės apie sveiką gyvenseną


Sveika gyvensena skaidres. Skaidrės gyvenu sveikai. Sveikos gyvensenos skaidres. Asmens higiena skaidres.

Sveika gyvensena. Sportas – tai sveikata. Asmens higiena. Kas yra mityba?. Mityba. Teisinga mityba. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos taisyklės.

Higiena – tai mokslas, kuris tyrinėja sąlygas, būtinas žmogaus sveikatos tvirtinimui ir išsaugojimui. Medicinos ir higienos tėvu laikomas graikų gydytojas Hipokratas(460-375 m. p. k.).

Bėgant metams labai keičiasi žmonių požiūris į asmens higieną. Pavyzdžiui XV-XVI a. higiena visoje Europoje buvo didelė problema. Visuomeninės pirtis buvo uždaromos. Maudimasis voniose tapo turtuolių privilegija, bet daugelis, tarp jų ir aristokratai laikui bėgant nutarė išvis nesiprausti.

Šiais laikas toks visuomenes elgesys būtų nepriimtinas, mus nuo mažens moko pagrindinių asmens higienos taisyklių, kad reikia praustis, du kartus per dieną valytis dantis, nevaikščioti purvinais rūbais, plautis rankas prieš valgį ir t. t. Šių taisyklių laikymasis padeda išsaugoti mums didžiausią žmogaus turtą - sveikatą.

  • MS PowerPoint 907 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (426 žodžiai)
  • Auguste
  • Skaidrės apie sveiką gyvenseną
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaidrės apie sveiką gyvenseną. (2014 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidres-apie-sveika-gyvensena.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 14:32
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo