Skaidrumo tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje


Korupcijos samprata ir kyšininkavimo priemonės. Skaidrumo svarba. Verslo įmonių skaidrumo stoka. Priemonės didinančios Skaidrumą. Diskusiniai klausimai. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai. Kiti šaltiniai.

Pastaraisiais dešimtmečiais vis mažėja investuotojų, vartotojų, darbuotojų ir kitų suinteresuotų grupių pasitikėjimas verslu. Siekiant sustiprinti šį pasitikėjimą verslo aplinkoje, aktualiu klausimu tampa įmonių veiklos skaidrumo didinimas. Iš dalies šią problemą galėtų išspręsti įmonių socialinė atskaitomybė, kuri turi didelę reikšmę įmonei, siekiančiai didinti savo veiklos skaidrumą, pasitikėjimą, taip pat norą išlikti konkurencinėje kovoje. Per investicijas, sąžiningumą ir atsakingo verslo praktikas, Lietuvos įmonės gali prisidėti stiprinant šalies ekonomiką. Pagrindinis uždavinys įmonėms sukurti vertę ir generuoti finansinius rezultatus per teisinį visuomenės pagrindą, kurioje jos veikia. Atsakingo verslo plėtrai yra būtina palanki politinė-ekonominė aplinka. Pagal "Verslo Sąžiningumo vertinimo" (2012) tyrimą, aplinka už verslo skaidrumą nėra labai palanki Lietuvoje (baltojibanga.lt 2012). Kaip teigiama Fuks (2012), Lietuvoje dirbančios Estijos kapitalo bendrovės pripažįsta, kad verslo kultūra šalyje yra ne Estijos lygio: Lietuvoje mažiau palankus verslo mokestis ir biurokratinė aplinka, verslo etika ir teisės aktai, be to, yra didesnis korupcijos lygis. Nors valdžios institucijos skelbia norą didinti politinę ir ekonominę aplinką, sąžiningumą, verslo atstovai, dalyvaujantys apklausoje "Verslo Sąžiningumo vertinimas" (2012), daugiau pažymėjo tik už kovą prieš gaunamus atlyginimus vokeliuose (baltojibanga.lt 2012. ) Kaip teigė Rūta Skyrienė, asociacijos tarybos pirmininkė "Baltoji banga", valstybės neužtikrina skaidrios, verslui palankios politinės ir ekonominės aplinkos. Sąžiningai mokamoms įmonėms sunku konkuruoti su išskleisto šešėlinės verslo, mokesčių vengiamoms įmonėms. Beveik pusė (43%) apklausos "Verslo Sąžiningumo vertinimas" dalyvių pareiškė, kad jie susiduria su galimais korupcijos atvejais. 21% tyrimo dalyvių pajuto spaudimą iš valstybės tarnautojų už suteiktas paslaugas, 16% manė, spaudimas dėl dalyvavimo konkursuose ir viešųjų pirkimų ir dar 16% - nuo valstybės tarnautojų dėl palankių sprendimų verslui.

  • Ekonomika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1596 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Skaidrumo tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje
    10 - 4 balsai (-ų)
Skaidrumo tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaidrumo-tyrimai-lietuvoje-ir-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:00
×