Skaimeninis termometras


Pateiktis apie termometra. Kursinis darbas termometras. Skaitmeniniai itaisai laboratoriniai. Termometras kunui matuoti.

Įvadas. Teorinė dalis. Elektrinė – principinė schema. Įtaiso pcb plokštė. Mikrovaldiklio programos algoritmas ir jo paaiškinimas. Mikrovaldiklio programa. Darbo sauga ir ekologija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temperatūros matavimo prietaisai vadinami termometrais. Žodis termometras kilo iš dviejų graikų kalbos žodžių: thermo – šiluma ir meter – matas. Bet kuri kūno savybė, kuri priklauso nuo temperatūros, gali būti panaudota temperatūros matavimui. Šiais laikais termometrai naudojami daugelyje prietaisų: multimetruose, automobiliuose, metorologinėse stotelėse ir t.t.

Iš skysčių termometrų dažniausiai vartojami gyvsidabrio termometrai. Elektriniai termometrai gali būti termoelektriniai ir varžiniai.

Šio darbo tikslas – suprojektuoti skaitmeninį termometrą, kurio veikimas priklauso nuo mikrovaldiklio su analogu kodu keitikliu ir termodaviklio.

Projektuojamas termometras gali turėti apie 2 Co paklaidą, kuri priklauso nuo termodaviklio. Termodavikliai yra dviejų rūšių: analoginiai ir skaitmeniniai. Skaitmeniniai davikliai siunčia skaitmeninį signalą tiesiai į mikrovaldiklį. Analoginiai siunčia įtampos kitimus į mikrovaldiklį, kuris turi analogą kodą keitiklį ir pakeičia įtampą į temperatūrą.

Šis prietaisas bus maitinamas 12V įtampa, kurią stabilizuos 7805 stabilizatorius į 5V, todėl jį bus patogu naudoti visuose prietaisuose, kurių darbinė maitinimo įtampa iki 20V. Rezultatas bus išvedamas į 4 indikatorius, kurie turi 7 segmentus.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 285 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (1805 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raimis
  • Skaimeninis termometras
    10 - 3 balsai (-ų)
Skaimeninis termometras. (2013 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaimeninis-termometras.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:53
×