Skaitiniai metodai inžinerijoje


Aleksandro stulginskio universitetas. Skaitiniai metodai inžinerijoje Referatas. Deformuojamų kietųjų kūnų mechanika.


Pagamintos konstrukcijos turi atitikti joms keliamus saugos, paskirties ir aplinkos poveikio reikalavimus. Konstrukcijas veikia įvairūs veiksniai kaip: mechaniniai, šiluminiai, cheminiai, radiaciniai ir kt. jas paveikia bei pakeičia mechanines ir fizines savybes.

Skaitiniai metodai taikomi sprendžiant deformuojamų kūnų mechanikos uždavinius. Šie uždaviniai pagrįsti konstrukcijų geometrijos, medžiagų ir apkrovų skaidymu į mažesnes sritis. Jose vykstantys reiškiniai išreiškiami pasitelkus įprastas matematines funkcijas.

Vidinės apkrovos (jėgos) ir momentai (įraižos). Aptariamos apkrovos atsiranda dėl išorinių apkrovų poveikio. Šios apkrovos daro poveikį kūnų elementams. Strypo skerpjūvyje gali veikti ašinės ir skersinės jėgos taip pat sukimo ir lenkimo momentai.

Apkrovos ir įtempiai medžiagas deformuoja dėl ko vyksta konstrukcijų išorinių matmenų ir formų pokyčiai. Deformuojamų konstrukcijų skirtinguose vietose stebimi skirtingi poslinkiai ir jų kryptys.

Deformacija gali būti vienmatė, dvimatė ir trimatė. Kokia bus deformacija priklauso nuo pasirinktos geometrinės koordinačių sistemos. Priklausomai nuo konstrukcijos deformacinių savybių, kiekvienam taškui gali būti priskirta nuo 0 iki 6 laisvės laipsnių. Deformacijos greičio įtaka medžiagų mechaninėms savybėms yra reikšminga spendžiant dinaminius uždavinius, esant dideliems apkrovimo greičiams. Deformacijų greitis siejamas su stiprumo, takumo ribomis, plastiškumu, deformacinio stiprėjimo savybėmis.

Vidiniai normaliniai įtempiai yra statmeni plokštumai, o sukimo metu apkrauto kūno viduje atsiranda tangentiniai įtempiai. Šiems įtempiams galioja Huko dėsnis - išilginė deformacija tiesiogiai proporcinga normaliniam įtempiui. Leistinieji įtempiai - tai tokie įtempiai, kurie negali būti didesni už medžiagos stiprumą, veikiant apkrovai. Leistinieji įtempiai nurodomi žinynuose. Leistinųjų įtempių skaičius nuodo kokie didžiausi įtempiai galimi medžiagoje, kad jos stiprumo sąlyga nebūtu pažeista ir kad ji liktu nesuirusi.

  • Microsoft Word 5210 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (997 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Skaitiniai metodai inžinerijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Skaitiniai metodai inžinerijoje. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/skaitiniai-metodai-inzinerijoje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 17:03
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo